Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanabilirim?

OnuR

Kullanıcı
27 Eylül 2018
24
1
istanbul
www.googleforum.com
#1
Youtube para kazanma yöntemleri ve para kazanmanızı sağlayacak önerilerimize göz atın.


1538124270199.png


  • Youtube Kanalınızdan Lokasyonunuzu Değiştirin
1538124280716.png

Ülkemizde bu sistem aktif olmadığı için lokasyon değiştirmek youtube para kazanma adımları bakımından ilk sırada yer almaktadır. Hesabınızı para kazanmaya aktif etmek istiyorsanız öncelikle bulunduğunuz lokasyonu değiştirmeniz gerekmektedir. Lokasyonunuzu ABD (United States) olarak değiştirin ve kaydedin.

  • Hesabınızdaki Para Kazanmayı Etkinleştirin

1538124298976.png


Lokasyon değiştirmenizin ardından sıra hesabınızda para kazanmayı etkinleştirme adımına geldi. Bu adımda Youtube Para Kazanma Sözleşmesi’ni inceleyin ve şartları kabul ederek hesabınızda para kazanmayı etkinleştirin. Ardından Google hizmet kullanım şartlarını onaylayarak devam edin.

  • Videolardan Para Kazan Butonu
1538124308263.png

Hesabınızı etkinleştirdikten sonra videolardan para kazan butonu belirecektir. Bu butona tıkladıktan sonra videolarınızda hangi tür reklamların yer almasını istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Reklam seçiminizi yaptıktan sonra onaylayın ve adsense hesabınız ile youtube kanalınızı ilişkilendirin. Eğer adsense hesabınız yoksa google hesabınıza girerek youtube kanalı ile ilişkilendirmeyi onaylayın. Bu işlemlerin ardından youtube platformuna yönlendirilirsiniz.

  • Belirli Sayıda Takipçi ve İzlenme Süresine Ulaşın
Youtube para kazanmak istiyorsanız belirli sayıda takipçiye ulaşmanız ve belirli bir izlenme süresine sahip olmanız gerekmektedir. Bu izlenme sayısı ve takipçi sayısı 1000 takipçi ve 4000 saat izlenme süresidir. Bu şartları 1 yıl içerisinde yerine getirdiğiniz halde reklamlar aktif hale gelecek ve Youtube üzerinden para kazanmaya başlayacaksınız.