Youtube Telif Şikayeti Yapan Kişiye Ulaşmak

OnuR

Kullanıcı
27 Eylül 2018
24
1
istanbul
www.googleforum.com
#1
Youtube kanalınıza telif şikayeti yapıldıysa sözleşmeyi ihlal ettiğiniz için kanalınızın başı derde girebilir. Bu durumda youtube telif şikayeti yapan kişiye ulaşmanız ve şikayeti kaldırması konusunda ricada bulunmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu kişilere nasıl ulaşacağınız ve şikayetin kaldırılması için nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda sizleri aydınlatacak bir yazı hazırladık.

  • Youtube Telif Şikayeti
1538143088663.png

Youtube hesabınızda başkasına ait bir video paylaşmanız halinde telif hakkının ihlali nedeni ile şikayet edilebilirsiniz. Bu şikayeti video sahibi yapabileceği gibi başka kişilerde yapabilir. Yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi bu şikayeti yapacak kişiler videonuzu bu kısımlardan youtube platformuna geri bildirimde bulunarak şikayet edeceklerdir.

  • Youtube Telif Şikayeti Yapan Kişiye Ulaşma
Bu şikayeti yapan kişi ve şikayet nedenleri hakkında size youtube platformu tarafından detaylı bir şekilde bilgi verilecektir. Telif şikayeti aldığınız zaman bu kişiler ile iletişime geçerek telif şikayeti youtube platformundan geri alınmasını istemeniz gerekmektedir.

  • Youtube Telif Şikayeti Yapan Kişiye Ulaşma
1538143103825.png

Youtube telif şikayeti yapan kişibu şikayetini hangi platformdan yaptıysa o platformdan mesaj atmanız gerekmektedir. Yukarıdaki gibi bir gmail adresinden attıysa gmail üzerinden, youtube üzerinden mesaj attıysa youtube platformundan mesaj yazılması gerekmektedir. Şikayette bulunan kişi eğer Türk ise kolayca mail yazabilirsiniz ancak yabancı bir kişi ise İngilizce ya da onun dilinde mesaj atmanız youtube telif şikayeti kaldırma ricanızın anlaşılması açısından çok büyük önem taşımaktadır.