YouTube Nasıl Video Yüklenir?

OnuR

Kullanıcı
Yer
istanbul
Adım adım youtube video yükleme rehberimiz ile videolarınızı kolayca Youtube platformunda paylaşabilirsiniz.

Youtube Video Yükleme Adımları

Youtube en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisidir. Pek çok kullanıcı Youtube platformunun nasıl işlediğini anlamaya çalışmaktadır. Bu konuda size yardımcı olacağız ve video paylaşma adımlarını sizler ile paylaşacağız.

• Gmail Hesabınıza Giriş Yapın

1538133548681.png

Youtube hesabınıza video yüklemek istiyorsanız yapmanız gereken ilk adım gmail hesabınız ile youtube platformuna giriş yapmak olacaktır.

• Youtube Kanalım Kısmına Tıklayın
1538133559760.png

Youtube platformuna giriş yaptıktan sonra sayfanın giriş kısmında “Anasayfa” kısmının aşağısında yer alan “Kanalım” kısmına tıklayın. Kanalım kısmından gerekli bilgileri doldurarak kanalınızı yaratın, eğer kanalınız varsa 3. Adıma geçin.

• Yükle Butonuna Tıklayın
1538133580380.png

Kanalınız oluştuktan sonra youtube yükle butonuna tıklayın. Böylece video yükleyeceğiniz sayfaya bağlanacaksınız.

• Yüklenecek Dosyaları Seçin
1538133591269.png

Youtube mp4, mpeg, avi olmak üzere pek çok video dosyası uzantısını desteklemektedir. Youtube tarafından desteklenen video uzantısına sahip olan video dosyanızı bu kısımdan seçebilir ve yüklenmeye başlayabilirsiniz.

• Son Adım: Yayınla
1538133601205.png

Yüklenecek dosyanızı seçtiğinizde yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi videonuzun yüklenme durumunu takip edebilirsiniz. Aynı zamanda yüklenecek videonuzun başlığı ve açıklama, etiketler kısmı bu sayfadan hallederek videonuzu yayınlayabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek videonuzu yayınlayabilirsiniz. Youtube video yayınlama ile ilgili olarak diğer işlemlerinizi de yine kanalınızdan halledebilirsiniz.

Son düzenleme:
Yukarı