YouTube Müzik kullanımı hakkında herşey

A

Ahmet

Misafir
#1
YouTube müzik hakkında farklı forumlarda açılmış konular var. Genelde kullanımı hakkında bilgi alınmak isteniyor. YouTube Müzik hakkında herşeyi bu başlık altında toplaya çalıştım. Ara ara konu üzerinde güncelleme yapabiliriz. Eksik veya noksan bir kısım olursa ve tamamlamak isterseniz özel mesaj atarak ''şu konunun da eklenmesi istiyorum'' diye iletebilirsiniz.

YouTube Müzik'i kullanmaya başlama hakkında..
YouTube Müzik ile en yeni parçaları dinleyebilir, sevdiğiniz sanatçılarla bağlantıda kalabilir ve tüm cihazlarınızda keyfini çıkarabileceğiniz onlarca şarkıcıdan tonlarca yeni müzik keşfedebilirsiniz.

YouTube Müzik için iki sürümü vardır:
 • Ücretsiz ve reklam destekli YouTube Müzik.
 • Arka planda oynatma, reklamsız müzik ve yalnızca ses modu gibi avantajlar sunan premium müzik hizmetimiz YouTube Müzik Premium.
YouTube Müzik bu sayfada belirtilen ülkelerde kullanılabilmektedir. YouTube Müzik'i kullanma ve YouTube Müzik Premium'a kaydolma hakkında aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

YouTube Müzik'i kullanma

Uygulamada gezinme
YouTube Müzik'i açtığınızda üç sekme görürsünüz. Bu sekmelerden birini seçin ya da en sevdiğiniz şarkıları, sanatçıları ve albümleri bulmak için arama bölümünü
kullanın.
 • Ana Sayfa
  :
  O anki ruh halinize, etkinliğinize veya dinlediğiniz şarkılara göre oluşturulan özelleştirilmiş istasyonlara ve önerilere göz atın. Google hesabınızla YouTube Müzik'te oturum açtığınızda YouTube'da dinlediğiniz müziklere göre sunulan önerileri görürsünüz.
 • Hotlist
  :
  YouTube'da öne çıkan ve şu anda popüler olan müzikleri bulun.
 • Kitaplık
  : Kitaplığınıza eklediğiniz tüm şarkıları, oynatma listelerini ve albümleri görün. Ayrıca YouTube Müzik Premium üyesi olarak son oynattığınız müziklere ve oynatma listelerine göz atabilir ve indirdiğiniz müzikleri görebilirsiniz.
Kitaplığınıza müzik ekleme

Kitaplığınıza şarkı veya oynatma listeleri ekleyebilir, özelleştirilmiş oynatma listeleri oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. YouTube Müzik'teki müzik deneyiminizi özelleştirme hakkında bilgi edinin.

Müzik önerilerinizi yönetme

Size özel harika bir müzik deneyimi yaşamak için:
 • YouTube hesabınızda Google hesabınızla oturum açarak YouTube Müzik'te ve YouTube'da dinlediğiniz müziklere göre öneriler alırsınız. İzleme geçmişinizi görüntüleme, duraklatma veya silme hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Cihazınızın ayarlarında YouTube Müzik için konum izinlerini etkinleştirin. Bu, YouTube Müzik'in o anki etkinliğinize (ör. "egzersiz"), konumunuza ve daha fazla seçeneğe göre uyarlanmış öneriler sunmasını sağlar.
Mobil cihazlarda kablosuz ağ üzerinden akış

YouTube Müzik'i mobil cihazınızda kullanıyorsanız kablosuz üzerinden akış yapmak ve veri harcamalarını azaltmak için "Yalnızca Kablosuz üzerinden akış" ayarını etkinleştirebilirsiniz.

"Kablosuz üzerinden akış" özelliğini etkinleştirmek için:
 1. Profil fotoğrafınızı seçin.
 2. Ayarlar'ı
  seçin.
 3. "Yalnızca Kablosuz üzerinden akış"ı açın.
YouTube Müzik Premium

YouTube Müzik Premium üyeliği ile reklamsız müzik, arka planda oynatma, yalnızca ses modu ve içerik indirme ve internet bağlantısı olmadan dinleme gibi avantajlara erişebilirsiniz. YouTube Müzik Premium'un avantajları hakkında daha fazla bilgi edinin ve ücretsiz denemenizi başlatın.

Reklamsız
YouTube Müzik Premium üyesiyseniz en sevdiğiniz şarkı ve videoları reklamsız dinlemenin keyfini çıkabilirsiniz.

Arka planda oynatma
Ayrıca uygulamayı kapattığınızda bile mobil cihazınızda arka planda müzik oynatabilirsiniz. Böylece başka şeylerle ilgilenirken müzik dinlemeye devam edebilirsiniz.

Cihaza müzik indirme
YouTube Müzik Premium üyesi olarak 30 güne kadar cihazınıza müzik indirebilirsiniz. Buna ek olarak Çevrimdışı Karışık Liste oluşturabilirsiniz. YouTube Müzik önceki dinleme geçmişinize göre sizin için içeriği otomatik olarak indirir.

Yalnızca ses modunu kullanma
Müzik videosu yüklemeden müzik dinlemek için yalnızca ses modunu açabilirsiniz. Bu sayede, düşük bağlantı hızı veya video oynatma sorunları yaşıyor olsanız bile en sevdiğiniz sanatçıların şarkılarını kesintisiz olarak dinleyebilirsiniz.