Wix Nedir? Wix ile Nasıl Site Kurulur?

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Wix Nedir? Wix ile Nasıl Site Kurulur?
Ülkede dolar fiyatları artınca, hosting ve domain fiyatları da aynı şekilde artıyor. Bu sebepten dolayı ucuza site kurma maliyeti nereden bakılsa ilk seferde 100₺ gibi bir fiyatı buluyor. Bu fiyatların çok olduğunu düşünen ve site ile çok fazla işi olmayan kişiler, ücretsiz site kurma yöntemlerinden biri olan ve YouTube reklamlarında sıkça karşılaşılan Wix’i düşünmeye başladılar. Detaylı bir rehber niteliğinde olan bu yazımızda tam olarak Wix nedir ve Wix ile site kurma nasıl olur bunlara değineceğiz.

Wix Nedir?
Wix, herhangi bir hosting ve domain gerektirmeyen ücretsiz site kurma aracıdır. Wix ile çok üstün düzeyde siteler kuramasanız da portfolyo, kurumsal gibi siteler kurabilirsiniz. Wix ile site kurmak tamamen ücretsizdir lakin siteyi kurduğunuzda domain yani alan adınız siteadi.wix.com olarak görünecektir. Bunu düzetmeniz için ise bir alan adı almanız gerekiyor. Tüm işlem alan adı almak ile bitmiyor elbette. Alan adını aldıktan sonra wix.com panelinize girerek alan adınızı tanımlamanız gerekiyor. Bunun için ise Wix site paketlerinden herhangi birini almanız gerekiyor. Wix site paketleri aylık 9₺’den başlıyor.

Wix ile Site Nasıl Kurulur?
Wix ile site kurmak için ilk olarak Bedava Site Kur | Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Kurulur | Wix.com adresine gitmeniz gerekiyor. Buraya girdikten sonra karşınıza gelen ekranda Başla butonuna tıklayarak ücretsiz size kurma işlemine başlayabilirsiniz. Bilgisayar ve internetten hiç anlamayan birinin bile kolaylıkla site kuracağı bir yöntemdir Wix. Başla dedikten sonra karşınıza giriş yapma ekranı gelecektir. Biz burada üye olma işlemine geçeceğiniz bunun için ise üst tarafta yer alan Kayıt Olun yazısına tıklayarak gerekli adımları tanımlıyor ve mailimize gelen posta ile üyeliğimizi aktifleştiriyoruz.

Bu işlemlerden sonra karşımıza gelen pencereden sol altta yer alan Atla butonuna tıklayarak, iki seçenekten birini seçiyoruz. Sağdaki seçenek ile şablon seçme aşamasına geliyor ve burada sitemiz için en uygun olan ve hoşumuza giden tasarımın üzerine gelerek Düzenle diyoruz. Bu işlemler tamamen kişisel düşünceniz ve ihtiyacınız ile doğru orantılıdır. Tasarım düzenlemeyi tamamen kendi tarzınıza göre yapabilirsiniz. Hayırlı olsun, siteniz artık yayında.

Wix Domain Yönlendirme
Wix ile site kurma işlemini tamamladınız ve alan adınızı yönlendirmek istiyorsunuz. Bu noktada hemen Wix panelinize giriş yaparak, orta kısımda bulunan Domain Yönlendirme butonuna tıklıyor ve Premium üyelik satın alıyoruz. Domain yönlendirme için aylık 9₺ olan paket sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bunu da hallettikten sonra alan adımızı bize verilen DNS’ler ile güncelliyoruz ve işlem tamamlanıyor. Çok detaylı olmasa da Wix ile site kurmak için karşınıza gelen yönlendirmeleri takip ederek kolaylıkla site oluşturabilirsiniz.