Web Site Fikirleri – Teknoloji Sitesi Açmak

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Web Site Fikirleri – Teknoloji Sitesi Açmak
Web site fikirleri arasında en çok düşünülen ve dünya üzerinde milyarca olan sitelerden biri de teknoloji sitesi açmak oluyor. İnternetten para kazanmak için giriş yapılması düşünülen ve site işlerinde başlangıç olarak görülen teknoloji sitesi açmak, herkesin kurduğu fakat kimsenin tutunamadığı sektörlerden biridir.

Teknoloji Sitesi Nedir?
Site kurmayı düşünen kişilerin aklından geçirdiği ve neredeyse tamamının muhakkak kurduğu teknoloji sitesi nedir? Aslında tam olarak ne olması gerekiyor? Teknoloji sitesi denildiğinde akla teknoloji haberleri, cep telefonu modelleri gibi başlıklar geliyor. Evet, bunlar doğru içerikler fakat aslında olması gereken çok daha fazlasıdır. Çünkü teknoloji sitesi demek teknolojiye dair en ufak detaydan en büyük habere kadar tüm içeriklerin eşsiz bir şekilde girilmesidir. Ziyaretçiye, aradığı konuyu tam olarak ifade edebilmektir.

Teknoloji Sitesi Teması
Teknoloji sitesi kurmak isteyenlerin aslında tema hakkında pekte bir sorunu bulunmuyor. Çünkü WordPress teknoloji temaları oldukça yaygın ve kullanılır durumda. Neredeyse her tema yapımcısının veya tema firmasının muhakkak bir magazin teması bulunuyor. Teknoloji sitesi kurarken tema hakkında endişeniz olmasın. 50₺’den 500₺’ye kadar birçok tema mevcut.

Teknoloji Sitesi İçerikleri
Şimdi geldik en zor ve can alıcı noktaya. Web site fikirleri arasından en kolay ama yürütmesi ve tutturması en zor olanı yani teknoloji sitesini seçtiniz ve açtınız. İçerikler nasıl olmalı? Öncelikle şunu bilmeniz lazım, artık standart içerikler ziyaretçinin gelmesine yaramıyor. Şu fiyata alınacak cihazlar gibi başlıklar paylaşırım diyorsanız baştan kaybedersiniz.

Günlük hatta anlık teknoloji haberlerini yabancı kaynaklardan takip etmeniz gerekiyor. Bunun için biraz İngilizce olması ve alınan haberi Türkçeye özgün bir şekilde çevirmeniz gerekiyor. İmkânınız olursa mutlaka forum kurun. Ziyaretçinin forumu kullanarak sitede kalma süresini artırmaya çalışın. Teknoloji sitesi açmak kulağa ne kadar hoş gelse de aslında oldukça zor sektörlerden bir tanesidir. Sürekli güncel kaliteli içerik ve emek ile iyi yerlere gelebilirsiniz.