Web Site Fikirleri – Program İndirme Sitesi Açmak

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Web Site Fikirleri – Program İndirme Sitesi Açmak
Web site kurarak internetten para kazanmak isteyenlerin aklına gelen web site fikirlerinden bir tanesi de program indirme sitesi kurmak oluyor. Her ne kadar zor ve hukuki yönden de biraz dikkat edilmesi gereken bir iş olsa da oldukça güzel geliri olan sektörlerden bir tanesidir. Size yasal süreç hakkında bilgi vermek için hazırladığımız bu yazıda nasıl ve ne tür program indirme sitesi kurabileceğiniz hakkında ipucu vermiş olacağız.

Program İndirme Sitesi Nedir?
Adın da anlaşılacağı üzere, çeşitli program, oyun veya eklentinin indirildiği sitelerdir. Bu siteler masaüstü için ayrı, cep telefonları için ayrı olabiliyor. Aynı zamanda ikisini aynı sitede toplayarak program indirme sitesi kuranlar da mevcut. Bu sektörde dikkat etmeniz gereken nokta şudur ki asla ve asla illegal program indirme paylaşmamanızdır. Sadece program yapımcılarının müsaade ettiği ve direkt olarak kendi sitelerinden indirilebilen demo sürümleri sitenize eklemeniz sizin için hem Google AdSense ile çalışabilmenize hem de hukuki bir süreç yaşamamanıza yarayacaktır.

Program Sitesi Tema Seçimi
Program sitesi kurmak için çıktığını bu yolda ilk olarak siteniz WordPress mi yoksa PHP mi olacak buna karar vermelisiniz. Bu noktada karar vermenize yardımcı olması açısından şu yazımızı okuyabilirsiniz: WordPress mi PHP mi? . Eğer ciddi bir yatırım ile giriyor iseniz elbette özel bir yazılım almanızda ve kendi ekibinizi kurmanızda fayda var fakat en temelden yani sıfırdan başlıyor iseniz WordPress alt yapısı kullanabilirsiniz. WordPress program indirme temaları için Google’dan aratarak 100₺ ile 5.000₺ arasında her temayı bulabilirsiniz.

Program İndirme Sitesi İçerikleri
Web site fikirleri arasından program indirme sitesi kurmayı tercih ettiniz ve yola çıktınız. Sitenizin düzene girmesi, ziyaretçi kazanması ve tam bir sisteme oturması yaklaşık 6 ayı alacaktır. Bundan dolayı sabırlı olmanız gerekiyor. Program indirme sitesinde mutlaka ama mutlaka yasal çerçevelerde her programı bulundurun. Program açıklamalarını 100 – 150 – 200 kelime olacak şekilde kendiniz yazın veya deneyimli bir içerik yazarına hazırlattırın. Akabinde 2 – 3 ay sonra bir SEO çalışması yaptırın. Süreç çok uzun olacaktır fakat sistematik bir şekilde hazırlandığınızda oldukça iyi konumlara gelebilirsiniz.