Web Site Fikirleri – Otomobil Sitesi Kurmak

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Web Site Fikirleri – Otomobil Sitesi Kurmak
Web site fikirleri arasında şüphesiz ki herkesin aklına gelenlerden biri de otomobil sitesi kurmak oluyor. Rekabeti oldukça bol ve zorlu site fikirlerinden biri olan otomobil sitesi kurmak kazancı da en bol olan sektörlerden biridir. İlk olarak şunu belirtmek gerekir ki eğer otomobiller ile ilgilenmiyor, hiç bilgi sahibi değilseniz veya az da olsa bir bilginiz yoksa otomobil sitesi kurmak fikri sizin için uygun olmayabilir. Peki tüm bu detayları geçersek, otomobil sitesi nasıl kurulur?

Otomobil Sitesi Nedir?
Otomobil sitesi denildiğinde ülkemizde akla birkaç web sitesi geliyor. Otomobil sitesinde eğer video paylaşmayacaksanız ki bu YouTube kanalı açmaya kadar gider, ikinci el otomobil rehberinden otomobil fiyatlarına kadar her şeyi paylaşmanız gerekmektedir. Araçları seven ve aracı olmasa bile ilgi duyan herkesin ziyaret edeceği, çıkan son otomobil haberlerini takip edeceği bir platform olacaktır.

Otomobil Sitesi Teması
WordPress alt yapısı ile kuracağınız otomobil sitesi için bizim tavsiyemiz daha çok wordpress haber teması bakmanız olacaktır. Çünkü otomobil sitesinde haber, inceleme, test gibi başlıklarda içerik gireceğinizden dolayı kaliteli bir haber sitesi teması kullanmanız gerekiyor. Standart wordpress blog temaları sizin işinizi görmeyebilir. Bu konuda is çeşitli webmaster forumlarında satılan haber temalarını veya themeforest.com ‘da satılan wordpress haber temalarına göz atabilirsiniz.

Otomobil Sitesinde Ne Paylaşılır?
İlk olarak dikkat etmeniz gereken tek konu içeriklerinizin tamamen özgün olmasıdır. Girdiğiniz haberleri yahut yazıları alıntı – çalıntı yaparak sitenize gireceksiniz bu sektörde kazanma şansınız neredeyse sıfırdır. Bu konuda anlaştıktan sonra, gelelim ne paylaşacağınıza. Yazının başında otomobil sitesi için web site fikirleri arasında rekabeti bol ve zorlu bir sektör demiştik. Bundan dolayı paylaşacağınız içeriklerin diğer rakip sitelerden farklı olması gerekir. Şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilir ki kimse kolay kolay yeni çıkan bir otomobilin incelemesini okumaz. Bundan dolayı otomobil inceleme için en güzel iş YouTube kanalıdır. Siz kuracağınız otomobil sitesinde daha çok ikinci el otomobil rehberi gibi yazılar paylaşabilirsiniz. Bunun en güzel örnekleri 30.000₺’ye ne alınır? Gibi başlıklar olacaktır. Benzin mi dizel mi yahut otomatik vites mi manuel vites mi gibi konulara da değinebilirsiniz.

Otomobil Forum Sitesi Kurmak
Otomobil sitesi kurduktan sonra içerikleri girerek bir süre bekleyin. Aradan birkaç ay geçtikten sonra baktınız ki site tutuyor ve size kazandırmaya başlıyor, siteye ek bir de forum kurabilirsiniz. Otomobil forum sitesi kurmak hali hazırda ziyaretçisi olan bir otomobil sitesi için en kolay üye çekme yöntemidir. Her marka ve model aracın kategorisini açarak üye olan otomobil severlere bir taştırma ortamı, bilgi alışverişi yapmaları için imkân verebilirsiniz. Hangi forum yazılımını seçmeniz ile alakalı olarak buradaki yazımızı incelebilirsiniz: vBulletin mi XenForo mu?