Web Site Fikirleri – Örgü Sitesi Kurmak

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Web Site Fikirleri – Örgü Sitesi Kurmak
Günümüzde artık herkes internetten para kazanma yolları arıyor. Dijital çağın getirdiği en büyük kazançta bu oldu. İnternet sitesi kurarak para kazanmak isteyen milyonlarca kişi, klasikleşmiş sitelerin dışında farklı web site fikirleri arıyor. Bu konuda sizlere yardımcı olmak amacıyla www.googleforum.com olarak web site fikirleri başlıklı seriye başlıyor ve en ince ayrıntılara kadar size yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu serinin ilk konusu, pek bilindik olmasa da farklı fikirlerden biri olan örgü sitesi kurmak oldu. Peki, örgü sitesi nasıl kurulur?

Örgü Sitesi Nedir?
İlk olarak örgü sitesinin ne olduğunu açıklamak gerekir. İsminden çok daha öteye bir anlam taşıdığı aşikâr. Örgü sitesi, el işi örgü modelleri veya makineler ile örgü örmenin detaylarının anlatıldığı bir web sitesidir. Sadece örgü modelleri değil, örgü teknikleri ve örgü makinesi önerileri de yapabileceğiniz bir platform oluşturabilirsiniz.

Örgü Sitesi Temaları
Kuracağınız örgü sitesi elbette WordPress alt yapısında olacaktır. Örgü sitesi teması için ise ücretsiz wordpress temalarına göz atabilirsiniz. İlk etapta ücreti bir tema almanıza gerek yok. Sitenin ilerleyişine göre eğer gerekir ise ücretli wordpress teması satın alabilirsiniz. Seçeceğini ücretsiz temanın sadece, gözü yormayan bir tema olmasına özen gösterin. Ücretsiz wordpress temaları için bu yazımına göz atabilirsiniz: Ücretsiz WordPress Teması Kullanılır mı?

Nasıl Ziyaretçi Çekerim?
Örgü sitesine ziyaretçi kazanmak aslında diğer sitelere nazaran daha kolay olacaktır. Çünkü örgü siteleri, diğer site fikirlerine nazaran rekabeti düşük olan bir sektördür. Bu konuda dikkat edeceğiniz ilk konu içeriklerinizin tamamen özgün ve SEO uyumlu olmasıdır. SEO uyumlu makaleler ile zamanla Google’da bir sıralama elde edeceksiniz fakat bunlara ek olarak mutlaka sosyal medya hesabı açın. Özellikle Facebook ve Instagram üzerinden, örgü sitenizde anlattığınız modelleri paylaşın ve yazının devamı için sitenize girmelerini sağlayın.

Örgü sitesi kurma fikri kulağa hoş gelen site fikirlerinden bir tanesidir. İçerik olarak iki şansınız bulunuyor. İlk şansınız ya bir içerik yazarı bulacak ve içeriklerinizi yazardan temin edeceksiniz ya da kendiniz hem örüp hem de anlatımını yapacaksınız. İkinci yöntem eğer yapabilirseniz çok daha etkili olacaktır çünkü hem çekeceğiniz fotoğraflar özgün hem de yazınız özgün olacaktır. Yetişemediğiniz yerde bir yazardan yardım alabilirsiniz. Web site fikirleri arasında en popüler olan örgü sitesi kurmak, dışarıdan zor gibi görünse de aslında gayet basit ve güzel gelir elde edebileceğiniz site fikirleri arasındadır.