Web Site Fikirleri – Makale Sitesi Kurmak

Kemal

İçerik Yazarı
Yetkili Kişi
 Moderatör
  Makale Yazarı
Yer
Tokat
Web Site Fikirleri – Makale Sitesi Kurmak
İnternetten para kazanmak isteyen herkes muhakkak web site fikirleri nelerdir diyerek Google’dan bakmıştır. Buna bir örnek olarak bu yazımızda Makale Alım Satım Platformu kurmayı anlatacağız. Aslında burada çoğu kişi makale dese de doğru olan içeriktir. Makale denildiğinde biraz daha edebi tarafa kaçıyor. Bizim işimiz içerik yazarlığıdır. Neyse, makale alım – satım platformu nasıl kurulur? Makale scripti nasıl bulunur?

Makale Alım Satım Platformu Nedir?
Makale alım satım platformu denildiğinde aklınızda bir ilan sitesi canlanabilir, doğrudur da. Aslında tam olarak sistem şu şekilde işliyor. Web sitelerin içerik ihtiyacın karşılamak için “yazar” statüsünde olan ve içerik yazarlığı yapan kişiler sizin kurduğunuz makale alım satım platformuna girerek üye olur. Bir de normal üye olur, siteye üye olan herkes ilk etapta “üye” statüsünde olacağı için ikinci üye grubu da budur. Peki yazar ve üye arasında bağlantı nedir?

Üye; sisteme üye olduktan sonra profilini doldurur ve sipariş verir. Üye aynı şekilde sipariş oluşturmak yerine hazır makale de satın alabilir.

Yazar; sisteme üye olduktan sonra admin tarafından “yazar” yapılır ve üyenin verdiği siparişi alarak yazmaya başlar. Yazar aynı zamanda hazır makale ekleyebilir ve bunların satışını gerçekleştirebilir.

Makale Alım Satım Scripti
Gelelim en zor olacak konulardan birine. Makale satış scripti gerçekten piyasada bulunmayan, bulunanların da virüslü ve w*rez olması bu işe girecek olan kişileri oldukça zorluyor. Şu an hali hazırda benim de gördüğüm, konuştuğum iki adet script var. İkisi de 500₺’den satışta. Bunları çeşitli webmaster forumlarında bulabilirsiniz. Yazımlar gayet güzel admin, yazar ve üye statüsünde gruplar var.

Makale Alım Satım Sitesine Nasıl Girilir?
Tek çareniz reklam olacaktır. Web site fikirlerinin çoğu böyledir, girerken kolay fakat girdikten sonra tutunması oldukça zordur. Makale alım satım sitesi kurmak da aynı şekilde, her şeyi bulursunuz yalnız yazar ve üye bulamazsınız. Bunun için ilk şansınız webmaster forumlarına reklam vereceksiniz. İkinci şansınız Google AdWords üzerinden reklam vermeniz. Üçüncüsü ise arkadaş çevrenize haber vermeniz. Bizim tavsiyemiz ise hepsini uygulamanız olacaktır. Yeni kayıt olacak yazar ve üyelere belirli bir miktarda promosyon verin. Örneğin ilk kayıt olan üyelere 5₺ hediye gibi. Bu işe tamamen girmenin maliyeti, en düşük 1500₺ civarındadır. Fakat sistem oturduğunda getirisi oldukça yüksek.

Yukarı