Web Site Fikirleri – İlan Sitesi Açmak

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Web Site Fikirleri – İlan Sitesi Açmak
Web site fikirleri arasında en çok talep gören fakat girmesi zor, kazanması ve tutturması neredeyse imkânsız olanlardan bir tanesi de ilan sitesi açmaktır. İlan sitesi açmak her webmaster’ın veya internetle uğraşan herkesin aklına gelmiştir fakat cesaret edip sektöre atılan olmamıştır. Bunu nedeni ise sektördeki çok çok zorlu rakipler ve ikinci planda para. İçin tüm detayına kadar anlattık. Devamına geçelim.

İlan Sitesi Nasıl Açılır?
Web site fikirleri arasından ilan sitesi kurmayı düşündüyseniz bir daha düşünmenizi isteriz ? Çünkü gerçekten bu iş için sermayeniz veya en azından zamanınız var mı? Eğer tüm bunlara evet diyorsanız veya gerçekten kendinizde bu gücü görüyorsanız okumaya devam edebilirsiniz. İlan sitesi açmak için ilk olarak bir alan adına, başlangıçta bir hosting’e ve bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Piyasa ilan sitesi scripti bulmak oldukça zor. Çünkü satılan çoğu yazılım artık pasif duruma geçmiş durumda. Bundan dolayı mecburen özel bir yazılım yaptırmak zorunda kalacaksınız.

İlan Sitesi Yazılımı – Sıfırdan Script Yazdırmak
Piyasada ilan scripti bulunmamasından dolayı mecburen sıfırdan bir ilan sitesi yazılımı yaptırmanız gereklidir. Bu yazılımın maliyeti size en az 5.000₺ olmakla beraber üst limitler 120.000₺’ye kadar çıkar. Peki neden fiyat farkı bu kadar yüksek? İlan sitesi açmak için eğer büyük yazılım firmalarından sadece kendinize özel yani başka hiçbir yerde kullanılmayacak, yalnızca sizin sitenizde olacak tasarım yaptırmak için görüştüğünüzde size yüksek miktarlar çıkacaktır. Bunun da nedeni ise web tasarım firmalarında çalışan ekipler sadece sizin işiniz için aylarca uğraşacak ve teknik destek verecek olmalarıdır.

İlan Sitesi Açmak – Sonraki Süreç
Web site fikirleri arasından ilan sitesi açmayı düşündünüz ve her işlemi halledip siteyi aktif hale geldiniz. Bundan sonraki süreç sizin için oldukça zor olacaktır. İlan sitesini açtıktan sonra çeşitli yerlere reklam vermeli ve şahısları, daha da önemlisi oto galeri ve emlakçıları sitenize bağlamanız gereklidir. Bunun için firmalara ve şahıslara güzel indirimler, imkânlar vermelisiniz. İlan sitenizi açtıktan sonra belirli bir süre her şeyi ücretsiz yapmanız, kullanıcı çekmenize fayda sağlayabilir. Ayrıca büyük şehirlerdeki reklam panolarını kiralamanız da bir çeşit reklam aracı olarak kullanılabilir.

SEO çalışmaları için mutlaka bir SEO uzmanından yardım alın. İlan sitesi açmak maliyetinden ziyade tutturması ve rakiplerle rekabete girmesi çok zor bir web site fikirleri arasındadır hatta en zor olanıdır. Bundan dolayı çok iyi düşünüp öyle karar vermeniz ve en önemlisi sermaye konusunda sıkıntı yaşamamanız gereklidir. Aklınıza takılan soru olduğunda konu altına yorum atabilirsiniz.