Web Site Fikirleri – Fotoğrafçılık Sitesi Kurmak

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Web Site Fikirleri – Fotoğrafçılık Sitesi Kurmak
Web site fikirleri arasında en garip ama en popüler olanlardan bir tanesi de fotoğrafçılık sitesi kurmaktır. İnternet sitesi açarak para kazanmak isteyen milyonlarca insan varken düzgün bir web site fikri bulmak biraz zor olabiliyor. GoogleForum.Com olarak başladığımız bu seride sizlere kazandıran ve talep gören site fikirlerini anlatmaya devam ediyoruz. Fotoğrafçılık sitesi nasıl kurulur? Fotoğrafçılık sitesi nedir?

Fotoğrafçılık Sitesi Nedir?
Web site fikirleri arasından olan ve anlattığımız bu fotoğrafçılık sitesi nedir diye sorabilirsiniz. Açıklaması biraz karışık gelebilir fakat en önemlisi bu site fikrinin herhangi bir fotoğraf stüdyo sitesi ile karıştırılmaması gerekir. Çünkü siz açtığınız bu fotoğrafçılık sitesinde, fotoğraf makinelerinden fotoğraf çekim tekniklerine varana kadar birçok yazı gireceksiniz. Herhangi bir eğitim vermeyecek ve bir şey satmayacaksınız. Yalnızca hobisi fotoğrafçılık olan kişilere biraz taktik verecek ve teknik göstereceksiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi?

Fotoğrafçılık Sitesi Temaları
Açık konuşmak gerekirse fotoğrafçılık sitesi teması için ücretsiz wordpress teması kullanmak biraz zayıf kaçabilir. Çünkü bu sitede oldukça kategori de yazı olacağından eğer bütçeniz var ise lisanslı ve ücretli wordpress teması almak sizin için faydalı olabilir. Ücretli wordpress temaları, yönetimi daha kolay ve ana sayfa özelleştirilmesi mümkün olan temalardır. Bu yüzden https://themeforest.net/ üzerinden bir wordpress teması satın alabilir veya Google’da ücretli wordpress teması yazıp aratarak bir tema alabilirsiniz. Alacağınız temanın sade, göze hitap eden ve mümkünse üst yani header kısmında geniş bir kapak fotoğrafı kısmı olmasına dikkat edin. Bu, siteye profesyonellik katacaktır.

Fotoğrafçılık Sitesi İçeriği
Kurduğunuz fotoğrafçılık sitesinde ne paylaşabilirim gibi bir soru soruyor olabilirsiniz. Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit. Fotoğrafçılık sitesinde fotoğraf makineleri tavsiyeleri, yeni başlayanlar için makine kullanım rehberi veya fotoğraf çekim teknikleri gibi bilgileri paylaşabilirsiniz. Siteye girilen içeriklerin tamamının özgün ve SEO uyumlu olmasına dikkat edin. İçerikleri kendiniz yazabilir eğer zamanınız yoksa ve bütçeniz varsa bir makale yazarına da yazdırabilirsiniz. Web sitenize ziyaretçi çekmek için gireceğiniz makalelerin özgün olması çok önemlidir fakat sitenin Google sıralamasında yükselmesi için mutlaka siteye özel sosyal medya hesabının da açılması gerekir. Yazdığınız makaleleri bu sosyal medya hesaplarında paylaşarak siteye daha da ziyaretçi çekebilirsiniz. Web site fikirleri olarak başladığımız bu seride ikinci fikir olarak fotoğrafçılık sitesini anlattık. Eğer aklınıza takılan bir nokta olursa konu altına yorum atabilirsiniz.