Web Site Fikirleri – Firma Rehberi Kurmak

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Web Site Fikirleri – Firma Rehberi Kurmak
Web site fikirleri hakkında bugüne kadar birçok içerik paylaştık sizlerle. Gelen sorular bir tanesi de firma rehberi sitesi hakkındaydı. Firma rehberi demek aslına bakılırsa 90’lı yıllarda firmaların adreslerinin ve telefonlarının yazılı olduğu defterin internete uyarlanmış halidir. Firma rehberi kurulumu kolay fakat ilerletmesi oldukça zor olan site fikirlerinden bir tanesidir. Tüm detaylar hakkında size bilgi vermek istedik, firma rehberi nasıl kurulur?

Firma Rehberi Nedir?
Firma rehberi, Türkiye’de veya eğer yaparsanız dünyada herhangi bir işletmenin -dükkanın- fotoğraflarını, videosunu, adres ve telefon numarasını sizin kurduğunuz siteye girmesi demektir. Sitenizi isterseniz il il içe ilçe ayırırsınız isterseniz sadece bölge bölge yaparsınız. Bu şekilde firmaları toplayarak bir firma rehberi oluşturmaya ve gelir elde etmeye çalışırsınız. Gelir dedik, peki nereden para kazanacaksınız? Para kazanmak için firmalara bazı paketler satabilirsiniz. Örneğin fotoğraf eklemek ve adres yazmak için yıllık 50₺’lik bir fiyat biçebilirsiniz.

Firma Rehberi Teması
WordPress firma rehberi teması oldukça kolay bulunan ve tüm ihtiyacınızı karşılayacak niteliktedir. Firma rehberi scripti bakacak olursanız eğer piyasada bulunan bazı scriptler 750₺’den başlayarak 5.000₺’ye kadar çıkabiliyor. Bu yüzden başlangıç için en ideal seviye WordPress olup tüm hata ve eksikleri güncellemeler ile kapatabilirsiniz.

Firma Rehberi İşletmesi
Firma rehberi tutturmak için ilk yapacağınız reklam aracılığı Google AdWords’e reklam vermek olacaktır. Google’a reklam vereceğiniz zaman bulunduğunuz ili veya bütçenize göre ilçeyi de yazarak reklam verebilirsiniz. Eğer bütçeniz varsa ve belli bir bölge için firma rehberi yapıyorsanız günlük 50₺ ile 100₺ arasında reklam verebilirsiniz.

Diğer reklam yöntemleri arasında bildiğiniz tarzda reklamlar var. Çevrenize bunu duyurabilir ve ilk firmaları yine yaşadığınız şehirdeki esnafları yapabilirsiniz. Aynı zamanda yerel haber sitelerinde ve bölgesel haber sitelerinde reklam verebilirsiniz. En etkili yöntemlerden biri de budur, yerelde reklam vermek. Firma rehberi sitesi için yapmanız gerekenler genelde bunlarla ibarettir.