Tıklama oranını nasıl arttırabilirim?

Erdem

Kullanıcı
30 Eylül 2018
3
1
Samsun
Merhaba, ingilizce bir sitem var. Üyelerin çoğunluğu ve gelirin çoğu amerika'dan geliyor. Gösterimler iyi olmasına rağmen reklam tıklama oranları çok düşük. Doğal yollardan reklam tıklamalarını arttırmanın bir yolu var mı acaba? Genel olarak kazanç, gösterim ve tıklamalar şu şekilde :

Buğrahan

Google Ürünleri Hakkında Hızlı Yardım!
Yetkili Kişi
 Moderatör
Merhaba,

Tıklamayı artırmak için arada bir gelen şeffaf reklamları kullanabilirsiniz. Yani demek istediğim şu ki bana başka clicklere reklam ekleyebilirsiniz. Bu sayede tıklanma artar.

Erdem

Kullanıcı
30 Eylül 2018
3
1
Samsun
Merhaba,

Tıklamayı artırmak için arada bir gelen şeffaf reklamları kullanabilirsiniz. Yani demek istediğim şu ki bana başka clicklere reklam ekleyebilirsiniz. Bu sayede tıklanma artar.
Merhaba hocam, yanıt için teşekkürler. Şeffaf reklamlar dediğiniz tam olarak nedir acaba biraz daha açabilir misiniz? Başka clicklere reklam ekleme olayını da tam anlamadım açıkcası. Daha detaylı anlatırsanız çok sevinirim.

A

Ahmet

Misafir
Merhaba hocam, yanıt için teşekkürler. Şeffaf reklamlar dediğiniz tam olarak nedir acaba biraz daha açabilir misiniz? Başka clicklere reklam ekleme olayını da tam anlamadım açıkcası. Daha detaylı anlatırsanız çok sevinirim.
Gösterime göre tıklamalar biraz düşük sanki. Site adresinizi özelden yazar mısınız hocam. Bi göz atalım, reklam düzeni nasıl.

acidmax

Kullanıcı
25 Eylül 2018
19
6
Izmir
forum vb. sitelerde sayfa görüntüleme fazla olduğu halde reklama tıklama oranları azalıyor diye biliyorum. Zaman zaman reklam yerleşimlerinizi değiştirmeniz işe yarayabilir.

Buğrahan

Google Ürünleri Hakkında Hızlı Yardım!
Yetkili Kişi
 Moderatör
Demek istediğim şu ki: mesela sitenizin seçeneklerine (düğmelerine) basıldığı zaman reklama yönlendirme yapılabilir.

Erdem

Kullanıcı
30 Eylül 2018
3
1
Samsun
Gösterime göre tıklamalar biraz düşük sanki. Site adresinizi özelden yazar mısınız hocam. Bi göz atalım, reklam düzeni nasıl.
PM gönderdim.

forum vb. sitelerde sayfa görüntüleme fazla olduğu halde reklama tıklama oranları azalıyor diye biliyorum. Zaman zaman reklam yerleşimlerinizi değiştirmeniz işe yarayabilir.
Yanıt için teşekkürler, site forum, wp veya portal değil. Tamamen kendi yaptığım tasarım ve yazılımı kullanmaktayım. Metin içerikli bir site değil, belki de bunun bir etkisi olabilir.

Demek istediğim şu ki: mesela sitenizin seçenekleri (düğmelerine) basıldığı zaman reklama yönlendirme yapılabilir.
Hocam ben bu tür reklamlara karşıyım, belki kısa süreliğine geliri arttırmada faydası olabilir fakat kullanıcıyı çok rahatsız eder. Daha doğal ve kullanıcıyı rahatsız etmeyecek bir yol arıyorum. Bazı reklam kategorilerini engellemeyi denedim fakat o da işe yaramadı.