Tanıtım Yazısı Nedir? Tanıtım Yazısı Paketleri Ne İşe Yarar?

Kemal

İçerik Yazarı
Yetkili Kişi
 Moderatör
  Makale Yazarı
Yer
Tokat
Tanıtım Yazısı Nedir? Tanıtım Yazısı Paketleri Ne İşe Yarar?
İnternette her gün belki yüzbinlerce web sitesi kuruluyor, aynı şekilde süresi bitip kapanıyor veya site sahipleri kapatıyor. Ciddi anlamda kâr elde etmek veya bir platform oluşturmak isteyenler, tanıtım yazısı denilen bir nevi backlink hizmeti almayı ihmal etmiyor. Özellikle site kurulduktan 3 – 4 ay sonra, tam anlamıyla oturduktan sonra alınan tanıtım yazısı paketleri, web siteleri için muhteşem hit kaynağı oluyor. Peki tam olarak tanıtım yazısı nedir? Tanıtım yazısı paketleri ne işe yarar?

Tanıtım Yazısı Nedir?
Tanıtım yazısı, bir web sitesini anlatan ortalama 200 ile 300 kelimeden oluşan makaleyi, başka bir web sitesine girmeye verilen addır. Yazılan ve oluşturulan bu 300 kelimelik tanıtım yazısında, aralara alınan web sitesinin linkleri yerleştirilir ve bu sayede hiti yüksek olup eklenen siteden ziyaretçi çekilir.

Tanıtım yazısı almak özellikle ilk 3 – 4 ayını doldurmuş siteler için muhteşem bir ziyaretçi kaynağı oluyor. İlk 3 ay boyunca günlük özgün ve yüzde yüz SEO uyumlu makaleler girilen site, Google’da üst sıralara çıkmak ve sesini daha çok duyurmak için kendinden oldukça üst seviyelerde olan ve ziyaretçi alabileceğine inandığı sitelerden tanıtım yazısı denilen bu hizmeti alır.

Tanıtım yazısı nasıl olmalıdır sorunun cevabı aslında oldukça basit. İlk olarak kesinlikle özgün ve yüzde yüz SEO uyumlu bir yazı olmalıdır. Aynı zamanda okuyucuyu sıkmayacak uzunlukta ki bunun ortalaması 200 ile 300 kelime arasıdır, direkt olarak bilgiyi veren bir makale olmalıdır. Örnek vermek gerekirse, hayvanlar üzerine kurulu bir siteniz var ve tanıtım yazısı almak istiyorsunuz. İster hayvanlar üzerine, isterseniz köpek maması seçimi nasıl olmalıdır gibi başlık üzerine tanıtım yazısı yazarak sizden çok daha üst seviyede olan bir hayvan sitesi veya buna benzer blog sitelerine tanıtım yazısı verebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Paketleri Ne İşe Yarar?
Özellikle SEO hizmeti veren firmalarda tanıtım yazısı paketleri ismini oldukça sık duyarsınız. Bunu yapan firmalar tanıtım yazısı hizmetini tek bir siteye ve içeriğe dayalı olarak değil, örneğin 10 adet siteye ayrı ayrı tek seferde tanıtım yazısı girmesiyle yaparlar. İsminden de anlaşılacağı gibi tanıtım yazısını tekil olarak değil paket halinde çoğul olarak yaparak siteye daha fazla ziyaretçi çekebilmeyi hedeflerler.

Tanıtım yazısı fiyatları, siteden siteye göre değişir. 30₺’ye tanıtım yazısı bulabileceğiniz gibi 3.000₺’ye de tanıtım yazısı bulabilirsiniz. Tanıtım yazısı fiyatlarını da bir örnekle açıklamak gerekirse, günlük 20.000 tekil ziyaretçisi olan bir web sitesine elbette 50₺’ye tanıtım yazısı veremezsiniz. Fakat 1.000 veya 2.000 gibi tekil hiti olan siteye, içeriğine bağlı olarak 50₺ ile 150₺ arasında ücretler ile tanıtım yazısı verebilirsiniz. Tanıtım yazıları, SEO açısından olumlu karşılandığı gibi bir oturmuş bir web sitesini canlandırmak ve üst sıralara çıkarmak için oldukça önem arz eder.

Yukarı