Özel Maili Gmaile Bağlama

WebHaber

Kullanıcı
8 Mart 2020
7
0
İstanbul
#1
Özel Maili Gmaile Bağlama
Bildiğimiz gibi web site sahipleri, hostinglerin sunduğu imkânlar neticesinde özel mailler oluşturmaktadır. Bu özel mailler örneğin [email protected] şeklinde olabiliyor. Veya [email protected] da en çok tercih edilen mailler arasındadır. Mail hosting almak yerine standart Linux hosting alarak dedicated ip ile kullanan kişiler, spam maillerinden uzak kalarak daha sağlıklı bir mail trafiği alabiliyor. Peki, gmaile nasıl mail eklenir?

Gmail Mail Ekleme
Öncelikle bir mail oluşturduğunuzda, gelen kutunuzda SMTP bilgilerini göreceksiniz. Burada SSL aktif oldu ise ilk sırada yazan ve önerilen ayarları kullanmak gereklidir. Gmail uygulamasına girdiğinizde yeni bir hesap ekle, ardından diğer seçeneğine tıklayarak bu SMTP ayarlarını girebilirsiniz. Telefondan ve işletim sisteminden farklılık gösteren bu sekmeler, yeni mail hesabı eklemenizde yardımcı olmaktadır.

gmail-mail-ekleme.jpg

Avantajı Nedir?
Özel bir mail adresi kullanmak, her yerde büyük avantaj sağlamaktadır. @gmail.com uzantılı mail adreslerinin çoğu dolu olduğu için şehir plakası veya doğum tarihi ile mail alınmaktadır. Ancak alınan bu mailler kişiyi iş başvurularında geriye götürebilmektedir. Bu yüzden @isimsoyisim.com alan adı ile mail kullanmak, gerek iş başvurusunda gerekse bir ortamda sizi öne çıkaracaktır. Gmaile eklenen özel mailler, hem farklı bir uygulama gerekmeden kullanmaya hem de anında e-posta almaya ve göndermeye yarayacaktır. Site uzantılı maili gmaile ekleme işlemi gayet basit olmakla beraber cihazdan cihaza farklılık göstermektedir.