Oyunlar için adsense reklam uygulama politikaları

A

Ahmet

Misafir
#1
Web sitelerinde olduğu gibi oyun siteleri için belli başlı reklam kuralları hazırlanmış. Websiteleri yer alan reklam düzenlerine benzer düzenlemeler oyun siteleri içinde geçerli. Hatta oyun siteleri için extra reklam ihlalleri de açıklanmış. Buradaki uyarılarda yer alan reklam verenlerin korunması ve geçersiz tıklamaların önününe geçilmesi için bazı başlıklar ve açıklamalar yer alıyor.

Oyun sayfalarında İçerik için AdSense reklamları

Genel bir kural olarak, sayfanızın yazıldığı dili konuşmayan kullanıcı, oyun sayfasından, reklamları yanlışlıkla tıklamadan oyunun kendisine gidebilmelidir. Bu politika özellikle, kullanıcının kafasını karıştıran ve yanlışlıkla tıklama yapılmasını teşvik eden oyun sayfalarındaki AFC uygulamalarının iki biçimini ele alacak şekilde hazırlanmıştır. Daha fazla bilgi için AFG program politikalarına bakın. Bu politikanın, reklamların Ad Exchange kullanılarak uygulanması için de geçerli olduğunu unutmayın.
Aşağıdaki politikalara uyulmaması, nihayetinde yayıncının gelirini düşüren geçersiz tıklama etkinliklerine neden olur. Geçersiz tıklama etkinliği, reklamverenlerin dönüşüm oranlarını düşürür. Bu da reklamverenlerin, reklamlarının sayfanızda gösterilmesi için teklif vermeye hazır oldukları tutarı azaltır. Bu uygulama, akıllı fiyatlandırma olarak bilinir. Geçersiz etkinlik ayrıca ayın sonundaki tahmini gelirde kesintilere de neden olur.

Geçiş reklamı sayfaları

Oyun düğmeleri, açıkça görülen oyun bağlantıları bulunmayan İçerik için AdSense birimlerinin hakim olduğu geçiş sayfalarına yönlendirmemelidir. Daha genel olarak ifade etmek gerekirse, kullanıcıyı oyuna yönlendirmeyi amaçlayan bağlantılar, kullanıcının aldatma yoluyla AdSense reklamlarını tıklamasına neden olmamalıdır. Geçiş sayfalarına AdSense reklamları yerleştirme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Fark edilmeyen oyun düğmeleri

Oyun düğmeleri, görünür bir yere yerleştirilmiş ve tıklanabilir olmalıdır. Metnin yanı sıra oyun resmine yer verilmesi, kullanıcıda oluşabilecek kafa karışıklığını ve yanlışlıkla yapılan tıklamaları en aza indirir. Reklam birimleri, oyun bağlantılarına çok yakın yerleştirilmemelidir. Aldatıcı AdSense uygulamaları hakkındaki politikamızın tam metnini görüntüleyin.

İçerik için AdSense reklam birimlerinizi oyundan uzağa taşıma

İçerik için AdSense reklam birimlerinin kesinlikle, oyunun en az 150 piksel uzağına yerleştirilmesini veya oyun sayfalarından tamamen kaldırılmasını öneriyoruz. Birçok oyun çok sayıda fare hareketi ve tıklama gerektirir. Kullanıcılar imleçlerini yanlışlıkla oyun alanının dışına ve bitişikteki bir reklamın üzerine getirebilir. Reklam birimlerinizi taşımanız, yanlışlıkla yapılan tıklamaların ve geçersiz etkinliğin en aza indirilmesine yardımcı olur. Daha fazla bilgi için lütfen şu Inside AdSense blog gönderisini okuyun: Keeping the right distance (Doğru mesafeyi koruma)