Neden WordPress?

WebHaber

Kullanıcı
8 Mart 2020
7
0
İstanbul
#1
Neden WordPress?
Web sitesi oluşturmak isteyen kişiler, mutlaka WordPress ile karşılaşmıştır. Bir web sitesindeki en büyük etken, güvenliktir. Güvenlik olmayan web siteleri, internet korsanları tarafından sürekli rahatsız edilmekte ve bununla da kalmayıp ziyaretçilerin güvenliğini riske atmaktadır. Peki, hazır sistemler arasında bulunan WordPress güvenli mi? Bu sorunun cevabı oldukça tartışmalıdır ancak periyodik olarak gelen güncellemeler sayesinde güvenlik iyi seviyede denilebilir. Neden WordPress sorusunun cevabı ise sorunsuz bir şekilde çalışmasıdır. Özellikle ücretsiz WordPress temaları ile güçlendirilen web siteleri, maliyetleri düşürmektedir.

neden-wordpress.jpg

Neden WordPress Tercih Ediliyor?
WordPress, dünyaca ünlü bir hazır sistemdir. Bu sistem sayesinde bir web sitesini dakikalar içerinde ücretsiz bir şekilde oluşturabilir, içerik girmeye başlayabilirsiniz. Günümüzde birçok haber sitesi WordPress alt yapısını kullanmaktadır. Çünkü sürekli güncelleme almasından dolayı güvenlik açıkları kapatılıyor, daha sağlıklı bir çalışma sergileniyor.
Ayarlarının düzgün yapılması ve hızlandırma çalışmalarının uygulanması ile beraber WordPress, oldukça stabil çalışmaktadır. Özellikle zengin eklentileri, her alana uygun temaları sayesinde muhteşem web siteleri çıkmaktadır. Sıfırdan bir script yazdırmak isteseniz, çok ciddi ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bunun için bütçe ayıramayan kişiler, çözümü WordPress’te bulmaktadır.
WordPress’in bir diğer avantajı ise her türlü destek alınabiliyor olmasıdır. Yıllardır kullanıldığı için birçok uzmandan kolaylıkla destek alabilirsiniz. Ücretsiz WordPress temaları, üzerlerinde biraz oynandığı takdirde muhteşem görünüme kavuşmaktadır.