Mobil Uygulama Geliştirme Aşamaları

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
Mobil Uygulama Geliştirme Aşamaları
Günümüzde hemen hemen herkes, akıllı telefonlarsa sahipler. Bu akıllı telefonlar üzerinden yapılamayacak hiçbir işlem neredeyse yoktur. Bundan dolayı internetten para kazanmak isteyen kişilerin bir diğer araştırdığı konu da mobil uygulama geliştirmedir. Mobil uygulama geliştirme işlemi çeşitli araştırmalardan geçilerek tasarlanmaktadır. Son teknoloji alt yapılar ve kodlamalar ile hazırlanan mobil uygulamalar, Android ve iOS işletim sistemlerinin tamamına uyarlanmalıdır.

mobil-uygulama-gelistirme (1).jpg

İzlenecek Yol Nedir?
Mobil uygulama geliştirme için bazı aşamaları izlemeniz gerekmektedir. Bu aşamalar, işi koda dökmeden önce yapmanız gereken araştırmalardır. Deyim yerinde ise “pazar araştırması” yaparak işe başlayabilirsiniz.
  • Hedef Kitle: Mobil uygulama geliştirme işlemine başlamadan önce, hedef kitle analizi yapmanız gerekmektedir. Uygulamanızın asıl hedeflediği kitle nedir? Ne kadar büyüklüğe sahip?
  • Kullanılabilirlik: Günümüzde her bilgiye anında erişebiliyoruz. Bu yüzden yazdığınız mobil uygulamanın, kolay ve basit bir ara yüze sahip olmasına özen gösterin.
  • İşletim Sistemi: Mobil uygulama geliştirmenin direği, işletim sistemleridir. Kodlayacağınız uygulama Android ve iOS işletim sistemlerine uygun olmalıdır. Her iki sistemde de çalışacak bir uygulama geliştirmeniz, faydanıza olacaktır.
  • Her Cihaza Uygunluk: Bir mobil uygulama geliştirdiğiniz zaman, diğer cihazlar ile sağlıklı bir şekilde çalıştığına emin olmanız gerekmektedir. Tablet gibi mobil cihazlar ile uygunluk önemlidir.
Geliştirdiğiniz uygulama, illa ücretli olacak diye bir zorunluluk yoktur. Dilerseniz ücretsiz olarak da marketlerde satışa sunabilir, reklamlardan kazanç elde edebilirsiniz.