Makale Yazarak Para Kazanma

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Makale Yazarak Para Kazanma
İnternetten para kazanmaya çalışan veya ek gelir elde etmek isteyen çoğu kişinin mutlaka karşısına çıkan ve bir kez olsun denediği iş fikirlerinden bir tanesidir makale yazarak para kazanma. Aslında dışarıdan görüldüğü gibi kârlı ve kolay bir iş değildir. Makale yazarak para kazanmak için SEO nedir, anahtar kelimeler nasıl seçilmeli ve kullanılmalıdır, bir makale kaç kelime olmalıdır gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Peki tam olarak makale yazarak para kazanma nedir?

Tamamen Özgün ve SEO Uyumlu Makaleler
Makale yazarak para kazanma için denemek isteyen kişiler ilk olarak kendilerine zor ve bilmedikleri bir alanda deneme yazısı seçebilirler. Buradaki amaç, hiç bilmediğiniz konularda bile makale yazabileceğinizi kanıtlamak olacaktır. Yazacağınız içerikler mutlaka özgün olmalıdır aksi halde müşteriden ücret talep edemezsiniz. Özgün olmayan içerikler Google tarafından çalıntı olduğu bilindiğinden dolayı, içerik girilen site sıralamada herhangi bir yükselme yaşayamaz.

SEO kurallarını ve anahtar kelimeleri nerelerde, ne şekilde kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Her müşteri size anahtar kelime ve başlık vermez. Konuyu belirtir, içeriği ve başlığı sizin oluşturmanızı ister. Eğer makale yazarak para kazanmak istiyorsanız, anahtar kelime kullanımını bilmeniz ve kendinizi SEO uyumlu makale konusunda geliştirmelisiniz.

Nereden Sipariş Alınır?
İnternetten para kazanmak için başvurulan yollardan biri olan makale yazarlığı, iş alması en zor ve rekabetli olan mesleklerden biridir. Makale yazarlığından gelir sağlayabilmeniz için R10.net, WMAracı.Com, İyinet.Com ve sitemiz GoogleForum.Com gibi platformlarda üyelikler oluşturarak buralarda makale satış konunuzu açabilirsiniz.

İş alırken dikkat etmeniz konulardan biri de siparişin hangi alandan geldiğidir. Eğer müşteri sizden hiç bilgi ve tecrübeniz olmadığı, hayatınızda hiç duymadığınız bir alanda makale yazmanızı istiyorsa işi almamanız sizin yararınıza olacaktır. Bu tarz işleri alıp yetiştiremez, saçma cümlelerde kelime sayısı doldurur veya alıntı yaparsanız makale yazarlığı mesleğiniz başlamadan eksiye düşer. Bu yüzden kibar bir dille siparişi reddedebilir, kendinize en azından başlangıç için daha basit alanlar seçebilirsiniz. Makale yazarlığına yeni başlayan kişiler özellikle tek cümlede 7 – 8 kelimeyi geçmemeye özen göstermelidirler. Bu işte yeni olan birisi, uzun kelimeli cümlelerde anlam ve ifade hatası yapabilir, içeriği farklı alanlara sürükleyebilir.