Mail Hosting Nedir? Neden Gereklidir?

Web

Kullanıcı
8 Mart 2020
6
0
Samsun
#1
Mail Hosting Nedir? Neden Gereklidir?
Günümüzde hemen hemen her şirketin bir resmi web sitesi bulunmaktadır. Bu web siteler üzerinden çalışanlara mail adresleri verilerek, ilgili departmanlardaki mail trafiği sağlanmaktadır. Ancak bakıldığında bilinen mail servislerinde çoğu kullanıcı adı alınmış durumda. Peki, bu durumda ne yapılması gerekiyor? Mail hosting ile bir firmanın çalışanlarına mail verilebilir. Örneğin [email protected] uzantılı bir mail adresi ile hem çalışana kolaylık sağlanır hem de firmanın kurumsallığı bir nevi daha da artar.

mail-hosting-nedir.jpg

Mail Hosting Nedir?
E-Mail hostingi, diğer paylaşımlı hostinglerden ayıran özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerin başında ise spam diye adlandırılan sahte maillerdir. Bu sahte maillerden kurtulmak için ya paylaşımlı hosting alınarak dedicated ip eklenir ya da mail hosting alınır. Ancak paylaşımlı hostinglerin asıl amacı mail servisi olmadığı için kullanışlı değillerdir. Ancak mail hosting yalnızca mail alışverişi yapmak için kullanılır, özel ara yüzleri ve uygulamaları sayesinde kolayca mail alışverişi yapılır.

Neden Gereklidir?
Üstte de belirttiğimiz gibi mail hostingler sadece mail için kullanılır. Kurumsal bir firmayı düşündüğümüzde, çalışan sayısı bir hayli fazladır. Mail hosting sayesinde, hosting firmasının müsaade ettiği kadar mail hesabı oluşturulur ve çalışanlara verilir. Spam mail almaması, ara yüzünün sade ve kullanışlı olması, tüm mobil cihazlarda kullanılabilir olması mail hostingin avantajları arasındadır. Mail hostingin fiyatları, firmadan firmaya değişiklik göstermektedir.