İngilizce alan adına Türkçe içerik girmek mantıklı mı?

FurkanPKC

I Love Google
Kullanıcı
21 Kasım 2018
5
8
Tokat
Merhabalar.
En az herkes kadar benim de teknolojiye ilgim var. Yabancı kaynaklardan çeviri yapabilecek kadar ingilizce biliyorum.
Teknoloji üzerine zaman geçirmek için bir portal açmayı düşünmüştüm ve technewsturkey.com alan adını kaydetmiştim.
Sizce bu isim nasıl? İngilizce bir alan adı fakat Türkçe içerik girmek mantıklı olur mu?
Piyasadaki diğer malum sitelere baktığımda onlarda da ingilizce domain görüyorum.

Ahmet

Yetkili Kişi
 Administrator
PHP Developer
1 Aralık 2018
57
53
İstanbul
www.googleforum.com
Bence Türkiye' deki teknoloji haberlerini ingilizce girmek mantıklı olurdu fakat bunun yabancıların ilgisini çekeceğini sanmıyorum. Bunun yanında bunu bir marka yapıp teknoloji haberleri paylaşabilirsin Türkçe, fakat bu seni google algoritmasında oldukça geriye itecek.

Herşeyden önce site içeriğini acil olarak boşalt :) spam olarak algılanacaksın yakında...

FurkanPKC

I Love Google
Kullanıcı
21 Kasım 2018
5
8
Tokat
Bence Türkiye' deki teknoloji haberlerini ingilizce girmek mantıklı olurdu fakat bunun yabancıların ilgisini çekeceğini sanmıyorum. Bunun yanında bunu bir marka yapıp teknoloji haberleri paylaşabilirsin Türkçe, fakat bu seni google algoritmasında oldukça geriye itecek.

Herşeyden önce site içeriğini acil olarak boşalt :) spam olarak algılanacaksın yakında...
Doğru diyorsun, Türkçe bir içerik kullanmak daha mantıklı.
Hahaha, ücretsiz temaları deniyordum :) Sabah silerim :)