Google Wear OS Nedir?

OnuR

Kullanıcı
27 Eylül 2018
24
1
istanbul
www.googleforum.com
#1
Google Wear OS Nedir?

Giyilebilir cihazlar konusunda bir devrim yaratan Google Wear OS ile akıllı saat konusunda ne kadar iyi olduğunu kanıtladı.

Akıllı saatlerin kullanımı günümüzde oldukça artmıştır. İlk çıktıkları dönemlere nazaran şu anda bambaşka bir boyutta olan bu saatler ile neredeyse telefonlarınızda yapabileceğiniz kadar işlemi kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

1538124674941.png

Wear OS İşletim Sistemi

Google akıllı saatler ve giyilebilir teknolojiye sahip olan cihazlar için yapmış olduğu bu işletim sistemi sayesinde kullanıcıların ihtiyaçlarını en kolay şekilde karşılayabilecek bir ürün ortaya koyuyor. Telefonlarınız üzerinden gelecek olan bildirimleri görebileceğiniz ve aynı zamanda tasarımları ile de akıllı saatler oldukça dikkat çekmektedir.

Google Wear Uygulamaları

Akıllı telefonunuza bağlı olarak çalışacak olan giyilebilir teknolojiye sahip olan cihazınızın içerisine yüklenebilecek olan uygulamalar da aynı telefonlarda olduğu gibi Google Play üzerinden indirilerek gerçekleştirilebilmektedir. İhtiyacınız olan uygulamaları Google Play üzerinden indirebileceksiniz.

1538124684171.png

Cihazın Kontrolü İçin Sesli Komutlar

Akıllı cihazınızın kontrolü aynı zamanda sesli komutlar yardımı ile de yapılabilmektedir. Bu şekilde oldukça kolay bir şekilde kullanabileceğiniz akıllı saatlerinizin istediğiniz komutu yerine getirebilmesine de imkan sağlanmıştır.

Giyilebilir teknolojiler için üretilmiş olan Android Wear sayesinde siz de cihazınızın daha kaliteli ve kullanışlı olmasını sağlayabilirsiniz. Satın alacağınız Google Wear ile hem akıllı telefonunuzun kontrolünü saatiniz üzerinden yapabilecek hem de kendi uygulamaları sayesinde daha keyifli zamanlar geçirebilmenize imkan sağlayabileceksiniz.