Google Stackdriver Nedir ?

Muhammed

Yetkili Kişi
 Administrator
1 Aralık 2018
61
56
İstanbul
muhammeddogrudag.com.tr
#1
stackdriver.png

Google Stackdriver Nedir, Ne İşe Yarar ?

Yüksek trafikli bir uygulamanız, bir web servisiniz, sistem altyapınız var ise; olası aşırı yüklenme, yazılımsal hatalar veya donanımsal problemlerin önüne geçebilmek ve sistemin devamlılığı için sürekli izlemek gerekir. Google Cloud Platform'a ait diğer ürünlerde de bahsettiğimiz gibi; günümüz teknolojisinde artık şirketler uygulamalarını veya servislerini dedicated sunucular yerine bulut sunuculara taşımayı tercih ediyor. Bu şekilde en azından donanımsal problemlerin önüne geçilebiliyor. Fakat yazılımsal olarak sistemin monitör edilmesi için bir kontrol mekanizması gerekiyor. İşte tam bu noktada Google Stackdriver imdadımıza koşuyor.

Bize Neler Kazandırıyor ?

Sürekliliği çok önemli olan web servisleri veya uygulamaların olası bir kod hatasında müdahalesi hızlı olmalıdır. Aksi taktirde servis duraksamasına, yanlış çalışmasına dolayısı ile prestij kaybı, müşteri kaybı gibi problemlere sebep olabilir. Stackdriver bizlere bu konuda minimum zamanda maksimum müdahale imkanı sağlar. Yani o anki problemi satır satır aramaktansa nokta atışı yapmamızı sağlar da diyebiliriz.

Google Stackdriver kullanmadan önce kullandığınız herhangi bir izleme mekanizmanız var ise, bunu Google Cloud platformuna taşıyabilir, böylece mevcut sisteminizi bozmadan Google teknolojileri ile birlikte daha da güçlü hale getirebilirsiniz. Böylece esnek bir izleme opsiyonuna sahip olursunuz. Ayrıca Amazon Web Services ile tamamen entegrasyonlu bir şekilde metriklerinizi Google Stackdriver altında görebilirsiniz.

Google Stack Driver adresinden kendinize bir workspace oluşturabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
 
Beğeni: Jysonn