Google Play'den Uygulamayı Yayından Kaldırma (Resimli Anlatım)

Muhammed

Yetkili Kişi
 Administrator
1 Aralık 2018
61
56
İstanbul
muhammeddogrudag.com.tr
#1
Merhabalar, bu yazımızda Google Play Developer Console'den yayınladığımız uygulama veya oyunlarımızı nasıl yayından kaldıracağımızı göstereceğim. Genelde Google Play uygulama kaldırma işlemleri uygulama sisteminde çıkan hatalar, yanlış paylaşım veya hizmete son verme gibi sebeplerden dolayı kaldırılmaktadır. Google Play'den uygulama kaldırmak için aşağıda göstediğimiz adımları uygularsanız çok kolay bir şekilde işinizi halledebilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan Google Play'den uygulama kaldırma adımlarına geçelim.

  • Öncelikle Google Play Developer Console sayfamızı açıyoruz.
InkedGoogle Play uygulama kaldırma 1.jpg  • Şimdi ise hangi uygulamamızı kaldırmak istiyorsak o uygulamaya tıklıyoruz.

Google Play uygulama kaldırma 3.png  • Ardından sol menüden Google Play Store'deki varlığına tıklıyoruz ve alt sekmede açılan Fiyatlandırma ve dağıtıma tıklıyoruz.

Google Play uygulama kaldırma 2.png


  • Şimdi ise Uygulama Kullanılabilirliği altındaki "Yayından Kaldır" butonuna basıyoruz ve alt taraftan güncelleme gönder diyoruz. En kısa sürede Google Play'de uygulamamız kaldırılıyor.
  • Uygulamayı tekrar yayınlamak için aynı adımları geçekleştiriyoruz fakat bu kez yayınla butonuna basıyoruz.

Bu yazımızda sizlere Google Play'den uygulama nasıl kaldırılır veya diğer adıyla Google Play Developer Console uygulama kaldırma sorununu çözdük. Sorunuz veya takıldığınız yer olursa yorum olarak bırakabilirsiniz.
 

Dosyalar