Google Pixel 4 XL Özellikleri Nelerdir?

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Google Pixel 4 XL Özellikleri Nelerdir?
Google’ın akıllı telefon üretimi Google Pixel 4 XL ile piyasaya damga vurdu. Google Pixel 4 XL, diğer bir sürümü olan 4’e göre çok daha farklı özelliklere sahip. Kamerası, işlemcisi ve ekranı ile diğer rakiplerine göre oldukça üst sıralarda olan cihaz, oldukça yoğun talep görmektedir. Google Pixel 4 XL özellikleri arasında ilk dikkat çeken ise 6,3 inç büyüklüğüne ve Amoled ekranda QHD+ çözünürlüğüne sahip ekranı olmaktadır. Google Pixel 4 XL diğer özellikleri ise kısaca şöyledir.

google-pixel-4-xl-ozellikleri.jpg

Google Pixel 4 XL Özellikleri
Telefona baktığımızda bizleri ilk olarak 6,3 inç büyüklüğüne sahip bir ekran karşılamaktadır. Bu ekranda bizleri bekleyen yenileme hızı 90 Hz iken 553 ppi piksek yoğunluğuna sahip. Ayrıca Amoled ekrana sahip olan Pixel 4 XL, QHD+ çözünürlüğe sahip.
İşlemci tarafında ise Snapdragon 855 kullanmayı tercih eden Google, 2.84 GHz hızına sahip 8 çekirdekli bir işlemciyi bünyesinde barındırıyor. Cihazda 6 GB Ram mevcuttur. 64 ve 128 GB olmak üzere iki farklı hafıza seçeneği bizleri bekliyor. Arka kamerada 12 MP f/1.7 diyaframa sahiptir. Diğer kamerada ise bizleri 16 MP ve f/2.4 diyaframa sahip, elektronik ve optik görüntü sabitleme ile özelleştirilen kamera beklemektedir. Yüz tanıma sistemini de içerisinde barındıran ön kamera 8 MP çözünürlüğüne ve f/2.0 diyaframa sahiptir. Ayrıca ön kamerada yüz tanımayı güçlendiren derinlik algılama sensörü de bulunmaktadır.