Google Home Nedir?

OnuR

Kullanıcı
27 Eylül 2018
24
1
istanbul
www.googleforum.com
#1
Google’nin sesli asistan özelliği ile çalışan cihazı Google Home, evinizdeki en önemli yardımcınız olmaya geliyor.

1538143439283.png

Google’nin tüm servislerinin kullanımını destekleyen Google Home ile vereceğiniz bütün direktiflerle evinizi yönetebilmenize imkan sağlıyor. Amazon Echo’ya rakip olarak çıkartılan Google Home ev içi asistan hizmetlerinde kolaylıkla kullanabilmenizi sağlıyor.

Ok Google

Google cihazların sesli komutlarını alabilmeleri için sadece “ok Google” demeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde vereceğiniz komutu algılayabileceklerdir. Google Home da aynı şekilde sihirli kelimeleri söylemenizle birlikte gelecek olan direktifi bekleyecektir.

Google Home Ne İşe Yarar?

İnternete bağlı olarak çalışan Google Home, bütün Google uygulamalarına bağlı olarak vermiş olduğunuz direktifleri yerine getirebiliyor. Bu cihaz sayesinde evinizdeki ışıkları açıp kapatabilir, dinlemek istediğiniz bir müziği açabilir, ses kaydı yapabilir ya da televizyonunuzu kontrol edebilirsiniz. Üzerinde bulunan mikrofonu sayesinde sizin sesinizi uzaktan gelse ya da ev içerisinde fazla ses olsa dahi aradan seçebiliyor ve vermiş olduğunuz direktifleri gerçekleştirebiliyor.

1538143448706.png

Google Home Tasarımı

Özelliklerinin yanı sıra Google Home tasarımı ile de dikkatleri çekebilmeyi başarmıştır. Farklı renk seçeneklerine sahip tasarımı sayesinde evinizin ya da ofisinizin dekorasyonuna da uyabilecek modellere sahip olabilirsiniz.

Google Home ile evinizde daha eğlenceli zamanlar geçirebileceksiniz. Bir taraftan evinizde film izlerken diğer bir taraftan cihazınıza filmle ya da film içerisindeki oyuncularla ilgili sorular sorarak istediğiniz cevapları alabileceksiniz. Google Home özellikleri ile artık evinizdeki yeni asistanınız olmayı başarabiliyor.