Google+ Hesabı Nasıl Alınır?

OnuR

Kullanıcı
27 Eylül 2018
24
1
istanbul
www.googleforum.com
#1
Sosyal medya kullanımının oldukça artmış olduğu günümüzde Google da bu sektöre Google + ile girmiş oldu. Gelin Google+ hesabı nasıl alınır? birlikte bakalım.

Google’nin bütün uygulamalarını kullanabilmeniz için Google hesabı almanız yeterli olacaktır. Google Plus için de Google hesabınızın olması yeterli olacaktır. Bunun için öncelikle Google hesabının nasıl alınacağına bakmamız gerekecektir.

Google Hesabı Açma

  • Google hesabı açmanız için öncelikle Oturum açın - Google Hesapları adresine girerek alt kısımda bulunan “Hesap oluşturun” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

1538144811230.png
  • Bu seçeneğe tıkladıktan sonra gelen ekranda sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurup “İleri” butonuna tıklamanız gerekmektedir.
1538144820489.png

  • Daha sonra işlem tamamlanana kadar gelen ekranlardaki bilgileri doldurmanız hesabın açılması için yeteli olacaktır. Sizden istenilen cep telefonu ya da kurtarma e-posta bilgilerini vermeniz daha sonra yaşayabileceğiniz şifre unutulması ya da hesabın çalınması gibi işlemlerde gerekli olacaktır.
  • Hesabınızı oluşturduktan sonra Google Hesabı ana sayfasına yönlendirileceksiniz. Gelen ekranın sağ üst köşesinde bulunan menüye tıkladığınızda karşınıza gelen seçenekler içerisinde bulunan Google+ tıklamanız gerekmektedir.
  • Karşınıza Google+ Keşfedin sayfası gelecektir. Sol üstte bulunan Google+ ürününe kaydol seçeneğine tıklamanızla birlikte herkese açık bir profil oluşturabilmeniz için yeni ekran gelecektir.
1538144829024.png

  • Gelen ekrandaki bilgileri de doldurduktan sonra “PROFİL OLUŞTUR”a tıklamanızla birlikte siz de Google+ dünyasına adım atmış olacaksınız.
Google Plus ile kendi topluluğunuzu oluşturabileceğiniz gibi multimedya paylaşımlarında da bulunabileceksiniz. Facebook ile benzer özellikleri olsa da kendi içerisinde farklılıkları bulunan Google Plus ile arkadaşlarınızı takip edebileceksiniz. Google Plus profilinize girerek kendi resimlerinizi ya da videolarınızı yükleyebileceğiniz, aynı zamanda paylaşımlar yapabileceğiniz bir hesaba bu şekilde sahip olabilirsiniz. Siz de Google’nin tüm içeriklerinden faydalanabilmek için kolaylıkla Google hesabı açmak yoluna gidebilirsiniz.
 
Beğeni: akbas