Google Haritalara İşyerimi Nasıl Eklerim?

OnuR

Kullanıcı
27 Eylül 2018
24
1
istanbul
www.googleforum.com
#1
İş yerinizin daha tanınabilir ve bulunabilir olabilmesini sağlamanız için mutlaka Google Haritalara işyerinin eklenmesi gerekmektedir. Peki ama Google Haritalara işyeri nasıl eklenir?

İnternetin yaygın olarak kullanılması ile birlikte bütün ihtiyaçlar için internet kullanılmaktadır. İnternet kullanıcıları ihtiyaçlarını karşılamak için özellikle Google Haritalardan işyerlerinin adreslerini kontrol ederler.

Google Haritalara Adres Ekleme

Google istediğiniz yeri kendi harita özelliği içerisinde belirtmenize ve eklemenize imkan sağlamıştır. İşyerinizi oldukça kolay bir şekilde Google Haritalara ekleyebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar:

  • Bilgisayarınızdan Google Haritaları açın.
1538145108080.png

  • Ekranın sol üst kısmında yer alan menü butonuna tıklayın. Gelen ekrandan “Eksik bir yeri ekleyin” seçeneğine tıklayın.
1538145115264.png

  • Daha sonra gelen ekranda yer alan bilgileri doldurarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Doldurduğunuz bilgiler arasında yer alan adres bilgisini doldurduktan sonra aynı zamanda harita üzerinde yer alan işaretleyiciyi sürükleyerek işyerinizin adresinin olduğu yere bırakarak da adresi tam olarak harita üzerinden işaretleyebilirsiniz.
1538145120886.png

İstenilen bilgileri doldurduktan sonra “Gönder” butonuna basarak Google ekiplerinin onayına göndermiş olursunuz. Yapılan incelemenin ardından talebinizin sonucu Google ekipleri tarafından mail olarak bildirilmektedir.

Oldukça kolay birkaç adım ilerleyerek iş yerinizin adresini Google Haritalara ekleyerek iş yerinizin ihtiyacı olan insanlar tarafından kolaylıkla bulunabilmesini sağlayabilirsiniz. Uygulayacağınız bu tarz işlemler sayesinde iş yerinizin tanınırlığını arttırabileceğiniz gibi daha fazla müşteriye de sahip olabileceksiniz. İnternet kullanımının ne kadar önemli olduğu düşünülecek olursa daha fazla para kazanabilmenizi sağlayacak bu tarz işlemlerin de önemi artacaktır. Özellikle hem ücretsiz olması hem de Google Haritalara adres eklemek oldukça kolay olmasından dolayı mutlaka uygulamanız gereken işlemlerden olmalıdır. Ancak bu işlemin Google ekipleri tarafından onaylanabilmesi için verdiğiniz bilgilerin mutlaka doğru olması gerekecektir.
 

akbas

Kullanıcı
25 Eylül 2018
35
24
Bodrum
#2
Bu bahsettiğiniz işyerimi ekleme adımı değil.
Anlatılan ekranda da görüldüğü gibi, burası yerel rehber olarak "eksik bir yer" ekleme kısmı. Yani bunun sizin kendi işletmenizi eklediğini kısım değildir.
 
Beğeni: Ahmet