Google Gmail şifremi unuttum sorunu için çözüm!

A

Ahmet

Misafir
Eğer Google Gmail hesabınızın şifresini unuttuysanız, hesabınızı kurtarma konusunda size birkaç öneri sunalım. Öncelikle unutmayın ki aşağıdaki işlem Gmail hesabınızı kurtarmak için sunulan tek yöntemdir. Bunun harici hesap kurtarmayla alakalı başka bir yöntem şuan için yok.

1. Eğer Google Hesabınıza ait şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen önce Gmail Yardım Merkezinde yer alan: şifre yardım sayfasına gidin.
2. Parolasını unuttuğunuz e-posta adresini girin.

3. Eğer hatırlıyorsanız bu Google Gmail hesabınızda daha önce kullandığınız bir şifreyi deneyin. Hatırlamıyorsanız ''Bilmiyorum'' diyerek soruları cevaplamaya devam edin.

4. Bir sonraki sayfada eğer Google Gmail hesabınızı korumak için daha önceden hesap kurtarma seçenekleri işaretlediyseniz, size bunların önerildiğini görebilirsiniz:
a. Cep Telefon numaranız:

b. Kaydolurken kaydettiğiniz ikinci bir e-mail adresiniz:

1. Diyelim ki cep telefon numaranız değişti ve cep numaranıza erişemiyorsunuz ya da ikinci e-mail adresinizin şifresini unuttunuz. Belki de kaydolurken telefon numarası ve ikinci bir e-mail adresi vermediniz ya da hesabınızın güvenliği için 2 adımlı doğrulama kullanıyordunuz. O zaman Hesap Doğrulama Formuna yönlendirilebilirsiniz.
    1. İlk olarak size ulaşabilecekleri bir e-mail adresi verin. Bu adrese ulaşabildiğinizden emin olun!
    2. Gmail Hesabınız ile ilgili soruları yanıtlamaya devam edin. Karşınıza çıkan soruları elinizden geldiğince doğru bir şekilde yanıtlamaya çalışın. Oldukça çok soruya cevap vermeye çalışmanızı önerilir. Ne kadar çok soruya, ne kadar çok doğru yanıt verirseniz hesabınızı kurtarmaya o kadar yakın olursunuz. Ayrıca daha önce hesabınıza girdiğiniz bir bilgisayar kullanmanız da önemli. Bu soruların zor olduğunu biliyoruz. Hesabınıza sizden başkası giremesin diye bu soruların böyle tasarlandığını unutmayın ;)
Bu adımları izledikten sonra son ekranda hesabınızın size nasıl verileceğini göreceksiniz :) Şifrenizi hala alamadıysanız Şifremi sıfırlama konusunda sorun yaşıyorum yazımızdaki önerilere bakmanız size olukça faydalı olacaktır.

Eğer hesap kurtarma ile ilgili başka sorunlar yaşıyorsanız, mesela Google Gmail kullanıcı adınızı unuttuysanız lütfen Hesabıma erişemiyorum sorun giderici de yer alan adımları uygulayın.
Bu konularda bireysel yardım sağlanmadığını ve kimlik belgelerinizi ibraz etmeniz halinde de hesabınızın kesinlikle iade edilemeyeceğini tekrar hatırlatmak isterim.