Google Daydream View Nedir?

OnuR

Kullanıcı
27 Eylül 2018
24
1
istanbul
www.googleforum.com
#1
Sanal gerçeklik gözlüklerinin özellikle son dönemlerde inanılmaz boyutlara gelmesi ile birlikte teknoloji devi Google Daydream View ile hayallerinizi görmenizi sağlıyor.

1538132818729.png

Neredeyse piyasada bulunan her telefonun işletim sistemi ile uyumlu olarak çalışabilen sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde siz de inanılmaz bir deneyim yaşayabileceksiniz. Bu gözlük sayesinde oyunlar oynayabilir, filmler seyredebilir ve istediğiniz görüntüleri sanki gerçekten oradaymışsınız gibi izleyebilirsiniz.

Google Daydream View İle Neler Yapılabilir?

Özellikle VR modu ile sunulan arayüz sayesinde uygulamaların rahatlıkla kullanılabilmesi sağlanmaktadır. Google Daydream için Youtube, Google Play Store Film, Street View ve fotoğrafların yanı sıra Ubisoft ve Electronik Arts gibi ünlü oyun yapım şirketleri özel uygulamalar geliştirmişlerdir. Bu sayede daha eğlenceli ve inanılmaz deneyimler elde edebileceksiniz.

Google Daydream Wiew Nasıl Kullanılır?

Google Daydream Wiew kullanmak için öncelikle bir akıllı telefona ihtiyacınız olacaktır. Telefonunuzu gözlük üzerindeki özel yapılmış olan bölmeye yerleştirmeniz ile birlikte siz de akıl almaz bir VR deneyimine sahip olabileceksiniz. Ancak kullanılabilmesi için akıllı telefonun yanı sıra Google’nin VR setine de ihtiyaç duyacaksınız.

1538132828921.png

Uzunca bir süredir VR gözlüklerinin ve sanal gerçekliğin insanların dikkatlerini çekmesi ile birlikte yapılacak olan yeniliklere de kapı aralanmıştır. Bunun en büyük yansımalarından birisi olan Google Daydream View sanal gerçeklik gözlükleri sayesinde siz de ister oyun oynayarak isteseniz de film izleyerek bu gerçeklik içerisinde yer bulabilirsiniz.