Google Chromebook Nedir?

OnuR

Kullanıcı
27 Eylül 2018
24
1
istanbul
www.googleforum.com
#1
Oldukça uygun fiyatları, hafif tasarımı, hızlı açılan Google Chromebook laptop dünyasına getirilen yeniliklerden birisi olarak dikkat çekmektedir.

İsminden de anlaşılacağı üzere Google’nin Chrome işletim sistemi ile çalışmaktadır. Bilgisayara yüklenip kullanılabilecek olan tek program Chrome olması nedeniyle internet olmadan fazla bir seçenek sunamıyor. Çalışabilmesi için mutlaka internete ihtiyacı bulunmaktadır.

1538145029614.png

Google Chromebook Özellikleri Nelerdir?

Bilgisayar içerisinde yerleşik olarak bulunan Google uygulamaları sayesinde birçok işinizi hızlıca ve kolaylıkla halledebileceksiniz. Depolama işlemlerinizi bulut depolama ile yapacağınız bilgisayarın içerisinde depolama yapabileceğiniz bir alan bulunmuyor. Bulut depolama ile depolama işlemini gerçekleştirmenin en büyük kolaylığı da istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman verilerinize ulaşabilme özgürlüğü olmaktadır. Google Chromebook’ların en dikkat çeken özelliği ise yardımcı uygulamaların ücretsiz olarak indirilip kullanılabilmesidir. Yine internet üzerinden indireceğiniz programları diğer bilgisayarlara göre ücretsiz olarak kullanabileceksiniz.

Google Chromebook Pahalı Mıdır?

Diğer bilgisayarlarla kıyaslandığında oldukça düşük fiyatlı kalacak olan bu bilgisayarların satın alınıp kullanılmaları da oldukça kolay olacaktır. Muadillerine nazaran oldukça düşük fiyatlı olmalarından dolayı kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Bilgisayar sektörüne yeni bir soluk getiren Google Chromebook ilerleyen zamanlarda özellikle web tabanlı kullanımların artması ve gelişmesi ile birlikte daha çok kullanışlı bir hale gelebilecektir. Ancak siz de temel ihtiyaçlarınızın karşılanabilmesi ve sürekli olarak seyahatlerinizde yanınızda zorlanmadan taşıyabileceğiniz hafif, kullanışlı ve ucuz laptop arıyorsanız Google Chromebook tam da size göre demektir.