Google App Engine Nedir ?

Muhammed

Yetkili Kişi
 Administrator
1 Aralık 2018
61
56
İstanbul
muhammeddogrudag.com.tr
#1
dsfsdfsdfds.png
Cloud Teknolojileri

Bulut teknolojileri, fiziksel sunucuların yerini almaya başladı. Bir çok kullanıcı artık fiziksel sunucu kiralayıp kullanmak yerine Cloud server ile donanım maliyetleri, sunucu yönetimi, data kaybı gibi sorunların üstesinden geliyor. Bulut veri sağlayıcıları, kurum veya bireylere sanal sunucu(cloud server) data storage, app engine, render service gibi hizmetler sunuyor.

App Engine Nedir ?

App Engine, Google Cloud Services tarafından sunulan, kuruluş veya bireyler için sağlanan, uygulamanızın yazılım diline göre optimize edilmiş bir sunucudur. Yazılımınız tamamen cloud altyapısına göre barındırılır. Uygulamanızı App Engine uygulamanızı yalnızca çalıştırmakla kalmaz, yazılımınızı geliştirmenize de olanak sağlar. Bununla birlikte sizlere uygulamanızın sürümlerini yönetmenizi, Cron hizmeti ve en önemlisi Cloud Security Scanner ile uygulamanızın güvenlik taramasını yapıp riskli gördüğü problemleri gidermenize yardımcı olur.

Avantajları Nelerdir ?

App Engine ile birlikte uygulamanızın kaynak kullanımını nekadar kullandığını çok rahat gözlemleyebilirsiniz. Kısıtlı kaynaklar kullanan bireyler için oldukça kullanışlı olacak bu uygulama, yazılımsal problemler(yüksek cpu, yüksek ram kullanımı) yaratan uygulamaların da çözüme kavuşmasında sizlere hız kazandıracak. Bunun yanında büyük trafik alan uygulamaların ve websitelerinin de uygulama analizi rahatlıkla yapılabiliyor.

Hangi Yazılım Dillerinde Uygulama İzlenebilir ?

Şuanda Node.js, Java, Python, PHP, Go, Ruby, .NET dilleri ile geliştirilmiş uygulamaları destekliyor.