Google AdWords Nedir?

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Google AdWords Nedir?
Bilindiği üzere dünyada en çok kullanılan arama motoru ortalama %90’lık bir düzel ile Google oluyor. Google’ın birçok servisinin var olduğunu biliyoruz. En çok kullanılan ve özellikle yerelde çok iyi işler çıkaran Google AdWords, birçok kişi tarafından yanlış kullanıldığı için zaman ve nakit kaybına neden oluyor. Peki tam olarak Google Adwords nedir, nasıl kullanılır?

Google AdWords, ihtiyacınıza göre reklam yayınlayan bir servistir. İhtiyacınıza göre denilenden kasıt, siteniz yahut firmanız için özelleştirdiğiniz alanlardır. Yani daha da açmak gerekir ise siteniz veya firmanız yerel bazlı mı çalışacak yoksa tüm ülke genelinde mi? Google AdWords için oldukça önemli olan bu soru, sizin reklamlarınızın gösterileceği konum yani hedef kitlenizi belirler.

Google AdWords Nasıl Kullanılır?
Google AdWords kullanmak aslında oldukça mantıklı ve makuldür. Özellikle yerel sitelerde veya yerel firmalarda tutulmasının nedeni ise daha düşük reklam maliyetleri ile yaşadığınız yerde yapılan aramalarda reklamınızın gösterilmesidir. Buna bir örnek vermek gerekir ise Sakarya’da web tasarım üzerine hizmet veren bir şirketiniz var. Sadece Sakarya’da Google AdWords’e reklam vermek isterseniz anahtar kelime olarak Sakarya Web Tasarım yazmanız, Sakarya’dan internete girenler ve orada yaşayanlar için gösterilecek reklam demektir.

Google AdWords ilk etapta 25₺ yüklemenize 100₺ hediye kupon veriyor yani toplamda 125₺’lik reklam yayınlatabiliyorsunuz. AdWords’ün çalışma mantığı, ilgi çekici bir site başlığı, kısa açıklama ve site adresi şeklindedir. Google AdWords’e reklam verirken site başlığını ve açıklama kısmını özenle seçmeniz oldukça önemlidir. Bu reklam ağı sayesinde oldukça yüksek ziyaretçi kazanabilir, yerel bir firma olarak hizmet veriyorsanız bu ziyaretçilerden güzel kazançlar elde edebilirsiniz.