GoDaddy Açık Artırmalara Katılma Nasıl Olur?

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
GoDaddy Açık Artırmalara Katılma Nasıl Olur?
Son zamanlarda domainlere yani alan adlarına artan ilgi, alan adı almak isteyen kişileri farklı platformlara yöneltmiş durumda. Bu durumda akla ilk gelen platform GoDaddy olmaktadır. Sunduğu imkânlar ve firmanın tüm dünyada kullanılabilir olması, webmaster aleminde en çok tercih edilen alan adı firması olmasına neden olmuştur. Peki, GoDaddy açık artırma üyeliği nasıl alınır ve açık artırmalara katılım nasıl sağlanır?
GoDaddy Açık Artırma Üyeliği
GoDaddy üzerinde açık artırmalara katılmak için bir üyelik almanız gereklidir. Burada bahsettiğimiz üyelik, ücretsiz olarak firmaya yapılan kayıtlar değil yıllık ortalama 17 TL karşılığı alınan GoDaddy açık artırma üyeliğidir. İlk olarak işe bu üyeliği almak ile başlıyoruz.
godaddy-acik-artirma-uyeligi (1).jpg
Üyeliği aldıktan sonra sol menüden sırasıyla Alan Adı -> Açık Artırma bölümüne geliyoruz. Burada sizi karşılayacak olan ekranın üst kısmında arama yeri vardır. Bu arama yerine almak istediğiniz domaini veya içinde geçmesini istediğiniz kelimeyi yazarak listelere ulaşabilirsiniz. Yine aynı ekranda üst kısımda bulunan gelişmiş arama bölümünden, aradığınız alan adının uzunluğunu, minimum veya maksimum yaşını gibi detaylarını girerek filtreli arama yapabilirsiniz.
GoDaddy Yenileme Ücretleri
GoDaddy alan adı açık artırmalarına katıldığınızda, eğer alan adı GoDaddy firmasında ise kazandığınız fiyata artı olarak yenileme ücreti eklenmektedir. Yok, eğer alan adı farklı bir firmada ise yine kazandığınız fiyat + transfer ücreti eklenmektedir. Bu ücret domain uzantısına göre farklılık göstermekte olup ödeme ekranında detaylıca yazmaktadır.

godaddy açık artırma için tıklayınız.
 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: