Gmail kullanıcı adını değiştirme

A

Ahmet

Misafir
#1
Gmail kullanıcıları için kullanıcı adı değiştirme adımlarını bir araya getirdik. Bu başlık altından yardım alabilir veya Yeni Konu oluşturabilirsiniz. E-posta adresinize bağlı olan adı değiştirebilirsiniz, ancak e-posta adresinizi değiştiremezsiniz.

Adınızı değiştirme
Gönderdiğiniz e-postalarda gösterilen adı değiştirebilirsiniz. Örneğin, [email protected] adresindeki "Sporsever" olan adınızı, yine [email protected] adresinde "Burçin" olarak değiştirebilirsiniz.
  1. Bilgisayarınızda Gmail'i açın. Kullanıcı adınızı Gmail uygulamasından değiştiremezsiniz.
  2. Sağ üstte, Ayarlar simgesini
    tıklayın.
  3. Ayarlar'ı tıklayın.
  4. Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi veya Hesaplar sekmesini tıklayın.
  5. "Postaları şu adresten gönder" bölümünde bilgileri düzenle bağlantısını tıklayın.
  6. İleti gönderdiğinizde gösterilecek adı ekleyin.
  7. Alt taraftaki Değişiklikleri Kaydet'i tıklayın.
E-posta adresinizdeki noktaları kaldırma
E-posta adresinizde nokta varsa adresinizi değiştirmeniz gerekmez. Örneğin, [email protected] ve [email protected] aynı adrestir ve bu adreslere gönderilen e-postalar tek bir gelen kutusuna teslim edilir.

Gmail adreslerindeki noktalar hakkında daha fazla bilgi edinin.

E-posta adresinizi değiştirme
E-posta adresinizi değiştirmek istiyorsanız yeni bir adres için kaydolun. Yeni bir adres için kaydolduktan sonra, e-postalarınızı ve kişilerinizi eski adresinizden yeni adresinize aktarabilirsiniz.

Birisi ticari markamı kullanıyor
Birisinin, ticari marka olan adınızı kullanarak bir Gmail adresi oluşturduğunu düşünüyorsanız sorunu çözmek için söz konusu kişiyle iletişime geçmeyi deneyin. Maalesef Google, Gmail kullanıcıları tarafından seçilen e-posta adreslerini izlemez veya kontrol etmez.

İpuçları: