Giyilebilir Teknoloji Nedir? Hangi Ürünler Giyilebilir Teknolojiye Örnektir?

WebHaber

Kullanıcı
8 Mart 2020
7
0
İstanbul
#1
Giyilebilir Teknoloji Nedir? Hangi Ürünler Giyilebilir Teknolojiye Örnektir?
Teknolojinin gelişmesi ile beraber, son 15 yılda birçok farklı ürün piyasaya sunulmuştur. Akıllı telefonların çıkması ve geliştirilmesi ile beraber firmalar, çeşitli pratik ürünleri de üretmeyi ihmal etmemiştir. Günümüzde sıkça kullanılan giyilebilir teknoloji terimi, birçok kişi tarafından tam olarak bilinmemektedir. Peki, tam olarak giyilebilir teknoloji nedir? Hangi ürünler giyilebilir teknolojiye örnek olarak verilebilir?

giyilebilir-teknoloji-nedir.jpg

Giyilebilir Teknoloji Nedir?
Giyilebilir teknoloji, isminden de anlaşılabileceği gibi sürekli yanımızda taşınabilen veya teknolojik cihazlara ek olarak temin edilebilen ürünlere verilen isimdir. İlk olarak giyilebilir teknoloji karşımıza MP3 çalarlar ile çıkmaktadır. Ardından kulaklıklar da giyilebilir teknolojiye verilebilecek en büyük örnekler arasındadır.

Akıllı Saatler
Günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan akıllı saatler, giyilebilir teknolojinin en büyük ürünüdür demek yanlış olmaz. Akıllı saat aracılığı ile bir telefonda ne yapabiliyor iseniz hemen hemen aynı işlevi görebilirsiniz. Örneğin telefonunuzu cebinizden çıkarmadan gelen çağrıya yanıt verebilir, mesajı okuyabilir ve tüm bunlara ek olarak bir saatte ne yapabiliyorsanız aynı işlevi görebilirsiniz.

GPS Cihazları
GPS cihazlarını en çok araçlarda görebiliriz. Arabaya takılan bir GPS cihazı ile aracınızın anlık olarak nerede olduğu görebilir ve takibini yapabilirsiniz. Aynı şekilde çeşitli aksesuarlara takılan GPS cihazları sayesinde çocuğunuzun, eşinizin veya evcil hayvanınızın takibini yapabilirsiniz. Bu cihazlar sayesinde hayatta ciddi kolaylıklara erişebilirsiniz. Giyilebilir teknoloji ürünlerine en net ve güçlü örnekler bunlar verilebilir.