Forum Sitesi Açmak

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Forum Sitesi Açmak
Gün geçtikçe internetten para kazanma yolları da artıyor. Web sitesi kurmak isteyen insanlar blog sitesi kurmak mı yoksa forum sitesi kurmak mı diye düşünmüyor değil. Ne tür site açacağına karar veren kullanıcılar forum site açma fikrinin daha mantıklı olduğunu düşünüyor fakat aynı zamanda forum sitesinin nasıl aktif hale getireceğini de merak ediyor. Peki tüm bu zorluklara rağmen forum sitesi nasıl açılır?

Hangi Lisansı Alacağınıza Karar Verin
İlk olarak forumda hangi lisans kullanacağınıza karar verin. Ücretli lisans tarafında vBulletin ve XenForo sizi beklerken, ücretsiz tarafta en popüler forum yazılımı olan MyBB sizleri bekliyor. Eğer ücretli forum yazılımı alacaksanız, vBulletin mi XenForo mu? adlı yazımıza bakarak XenForo mu vBulletin mi adlı konumuza ulaşabilirsiniz. Hangi forum lisansını kullanacağınıza karar verdikten sonra ikinci aşamaya gelelim.

Alan Adı ve Hosting Seçimi
Kuracağınız forum sitesi için kısa, akılda kalıcı ve marka olma potansiyeli yüksek bir alan adı seçmeniz gerekiyor. Alan adı seçimi forum sitesi kurmak için hangi lisansı alacağınızdan sonraki en büyük ve önemli husustur. Bu noktada Alan Adı Seçimi adlı yazımızı okuyabilir ve bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Hosting seçiminde ise limitsiz ve CPU kullanımı %25’in üzerinde bir hosting kullanmanız en doğru seçim olacaktır. İlk olarak hosting ile çıktığınız bu yolda forum siteniz aktiflik kazandıktan sonra daha iyi verim alabilmek için sunucuya geçmeniz gereklidir. En İyi Hosting Firmaları adlı yazımız size hosting firması seçiminde yardımcı olabilir.

Forum Sitesine Üye Çekmek
Geldik en zor ve düşündürücü kısma. Forum sitesine üye çekmek en zor olaylardan bir tanesidir. Bu konuda size birkaç tavsiyemiz olacaktır. Aynı blog sitesi açmış gibi ilgili alanlarda forum sitenize özgün ve seo uyumlu içerikler girebilir veya bir makale yazarı ile anlaşabilirsiniz. Bunu yapmak hem sitenizi dolu gösterecek hem de Google’da sıralamaya girmenize yarayacaktır. Akabinde ise Google AdWords’e reklam vermek doğru seçimlerden biri olabilir. Farklı platformlarda reklam alıp biraz üye kazandıktan sonra Google AdWords aracılığı ile iyi bir ziyaretçi çekebilirsiniz. Yine bu noktada Google AdWords Nedir? adlı yazımız size bir nebze de olsa fikir verebilir. Forum sitesi kurmak, yapımı kolay fakat aktiflik kazandırması zor bir iştir. Emek, çaba ve en önemlisi zaman gerekir.