Düşecek Alan Adları Nereden Takip Edilir?

Web

Kullanıcı
8 Mart 2020
6
0
Samsun
#1
Düşecek Alan Adları Nereden Takip Edilir?
Alan adı bildiğiniz gibi en az 1 yıl süre ile kayıt edilebilmektedir. Bu süre sonunda eğer alan adını kayıt eden kişi süresini uzatmaz ise alan adı boşa çıkmaktadır. Bunun haricinde yanlış bilinen bir konu da alan adının ne zaman düşeceğidir. Birçok kişi domain kayıt edildikten 365 gün sonra boşa düştüğünü sanmaktadır. Ancak alan adları, 365 günün sonunda eksi(-) 80 gün daha saymaktadır. Yani bir alan adının son günü 0 olarak göründüğünde, 80 gün daha beklemek zorundasınız. Peki, düşecek alan adları nasıl takip edilir? Düşecek domainler hangi site üzerinden doğru bir sonuç ile yakalanır?

dusecek-alan-adlari.jpg

Düşecek Domainler
Düşecek domainleri takip etmek için birçok yerli ve yabancı kaynak bulunmaktadır. Yabancı kaynaklar arasında ülkemizde de sıkça takip edilen expireddomains yer almaktadır. Expireddomains.net üzerinden üyelik oluşturarak, düşecek alan adlarını takip edebilir, silinen alan adlarını görebilirsiniz. Ayrıca bu web sitesi üzerinden yapacağınız aramaları filtreleyerek maksimum uzunluk, rakam olup olmaması, hangi ülkeye ait olduğu gibi detayları ekleyebilirsiniz.
Yerli kaynaklar arasında birçok kişinin bildiği isimyakala.com gelmektedir. Bu web sitesi düşecek alan adı listesini günlük olarak paylaşmaktadır. Bazı günler yoğunluktan dolayı liste eklenmese bile genellikle her günü buradan bulabilirsiniz. Oluşturulan özel arama sayesinde, domainin içinde geçmesini istediğiniz kelimeyi yazarak onunla alakalı sonuçları alabilirsiniz. Düşecek alan adları takibi genellikle bu şekilde yapılmaktadır.