Dropshipping Nedir? Stoksuz E-Ticaret Nasıl Yapılır?

WebHaber

Kullanıcı
8 Mart 2020
7
0
İstanbul
#1
Dropshipping Nedir? Stoksuz E-Ticaret Nasıl Yapılır?
İnternetten para kazanmaya çalışan veya bu alana yönelmek isteyen kişiler, mutlaka e-ticaret terimi ile karşılaşmıştır. E-Ticaret terimini kısaca özetlemek gerekir ise internetten herhangi bir ürünün veya bir kategorideki ürünlerin satışını yapmaya denir. Ancak düşünüldüğü zaman satış yapmak için bir stok olması gereklidir. Örneğin bijuteri alanında e-ticaret yapacak olan bir kişi, bir miktar ürün alarak satışa hazır hale getirmesi gerekmektedir. İşte dropshipping denilen olay ise stoksuz e-ticaret anlamına gelmektedir. Peki, tam olarak dropshipping nedir? Stoksuz e-ticaret nasıl yapılır?

dropshipping-nedir.jpg

Dropshipping Nedir?
E-ticaret yaparak para kazanmaya çalışan kişiler için oluşturulmuş bir sistemdir. Siz web sitenizden veya sosyal medya üzerinden satışı yaptığınızda ürün müşteriye toptancıdan direkt olarak gitmektedir. Yani, perakende satışı siz yapıyorsunuz ancak ürünü müşteriye toptancı ulaştırıyor. İşte bu stoksuz e-ticarete verilen isim ise dropshipping olmaktadır.

Stoksuz E-Ticaret Nasıl Yapılır?
Stoksuz e-ticaret için hangi kategoride satış yapacaksanız o alanda hizmet veren bir firma ile görüşmeniz gerekmektedir. Google’a dropshipping firmaları yazdığınızda karşınıza birçok mağaza çıkmaktadır. Her biri ayrı alanda ürün satmaktadır. Bu firmalar ile görüşme sağlayarak kâr oranınızı, ne gerekli olduğunu detaylıca öğrenebilirsiniz.

Stoksuz e-ticarete girmek için vergi levhası olması gerekmektedir. Ancak bazı dropshipping firmaları faturayı da kendileri kesebileceğini belirtmektedir. Bu konudaki en net ve detaylı bilgiyi, bir firma ile görüşerek edinebilirsiniz.