Domain Yatırımı Nedir?

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Domain Yatırımı Nedir?
Günümüzde birçok kişi domain yatırımı konusunda araştırmalar yapmaktadır. Son zamanlarda alan adlarına artan ilgi, beraberinde para kazanma duygusunu da harekete geçirmiştir. Bir web sitesinin istenilen konuma gelebilmesi için elbette birçok etken vardır. Bu etkenler arasında üst sıralarda alan adı gelmektedir. Domain ne kadar kısa, akılda kalıcı ve bilindik uzantı olur ise o kadar değerlidir. Peki, domain yatırımı nedir? Domain satmak için hangi platformlar tercih edilebilir?
domain-yatirimi-nedir.jpg
Domain Yatırımı
Domain yatırımı aslında bildiğimiz yatırım ile eşdeğerdir. Yani, nasıl bir ev veya arsa alıp değerlenmesini bekliyor veya kârlı bir şekilde satmaya çalışıyor isek aynı şey domain için de geçerlidir. Bir alan adı alarak, son kullanıcı diye tabir edilen kişiye erişmek için satılmasını beklemek domain yatırımını anlamına gelmektedir. Alan adı yatırımı ciddi anlamda sabır ve zaman gerektirmektedir. Gerek açık artırma gerekse hemen al ile aldığınız bir alan adı, aynı gün iki katı fiyatına satılabilir iken bu süre yılları da bulabilir.
Nereden Domain Alabilirim?
Kazançlı bir domain almak için tercih edebileceğiniz birçok platform bulunmaktadır. Bu platformların başında GoDaddy ve Sedo gelmektedir. Bu iki web sitesi aracılığı ile yerli ve yabancı tüm alan adlarına ulaşabilir; açık artırmalara katılabilir veya hemen al ile beklemeden satın alabilirsiniz. Unutmayın, teknolojiyi ve gündemi takip ederek ileride değerlenebileceğini düşündüğünüz alan adlarını almaya özen gösteriniz.