Chrome Çok Fazla Ram Kullanmaya Başladı

Yer
Ankara
Chrome'un ram yeme sorununa bir çözüm yok mu ? bazen 300-400mb civarı ram yiyor. Küçük laptop kullanıyorum çok kasıyor. Film bile izleyemiyorum

PHPCoder

Makale Yazarı
Ben çözümü şöyle bulmuştum;
1- MSCONFIG den chrome ve diğer tüm gereksiz uygulamaları başlangıçta kapalı olarak ayarladım
2- Ayrıca Windows Task Manager(Görev yöneticisi) üzerinde Process(işlemler) sekmesine gelip chrome ile ilgili olup gereksiz olanları kapattım.
3- Gereksiz eklentileri direk kaldırdım.
4- Facebook gibi otomatik video çalıştıran sitelerde bu fonksiyonu kapattım. Direk önbellekleme yapıyor ve belleğinizi yüksek oranda kullanıyor.

inş. çözüme kavuşursunuz film izlerken donma olayından nefret ederim:)

MertX

Kullanıcı
Yer
İstanbul
Bazı eklentiler sürekli arkaplanda işlem yapıyor. ondan da kasıyor aslında. gereksiz eklentileri kaldırın bence.

Buğrahan

Google Ürünleri Hakkında Hızlı Yardım!
Kullanıcı
Yer
İsviçre, Lozan
Bazı eklentiler sürekli arkaplanda işlem yapıyor. ondan da kasıyor aslında. gereksiz eklentileri kaldırın bence.
Evet doğru söylemişsin fakat eklenti kullanmayan arkadaşlarda bazen bu sorunları yaşayabiliyor.
Bakın, Google Chrome elinden geldiğince en az Ram kullanımına ulaşmaya çalışıyor fakat bu; bilgisayarınızın işlemciye yüklenmiş olan diğer programlara da bağlı. İşlemcin nedir?

Yukarı