Benim İşletmem Kaydı Üzerinden Direk Mesajlaşma

akbas

Kullanıcı
Yer
Bodrum
Google Benim İşletmem kayıtlarına o kadar çok önem veriyor ki, her geçen gün yeni bir özelliğini ve sosyalleşmesini artırmak için işletmenin elinden geleni yapıyor.

Şimdilik sadece hindistanda ve belirli kategorilerde işletmelerde açılan yeni bir özelliğini yeni keşfettim :)
Bu özellik de direk işletme sahibi ile potansiyel müşterinin belirlemiş oldukları bir telefon üzerinden "mesajlaşabilmesi" . Bu özellik sayesinde ne yorum il soru sormaya, ne de sorular ve cevaplar kısmı üzerinden sorulamayacak kadar basit yada özel bir soru sormaya gerek kalmadan mesajlaşabilecekler.

Google ayrıca, bu mesajlaşma sürelerini aynı facebooktaki gibi bir datasını tutarak mesajlara cevap verme istatistiğini de tutacak.
*Müsait oldukca bu konuyu güncelleyeceğim.

akbas

Kullanıcı
Yer
Bodrum
Yeni özellik, amerikada ve bazı kategorilerdeki işletmelerde de şuan deneniyor.
Deneyen bir işletmeye denk gelmedim fakat, kendi işletmlerimden birisinde ben gün içerisinde deneyeceğim. Burada işletmenin genel geçer iletişim numaralarından farklı olarak bir mobil numara ile girişiniz doğrulanıyor ve google nin bir uygulaması üzerinden mesajlaşılabiliyor.

akbas

Kullanıcı
Yer
Bodrum
Mesajlaşma özelliği artık Türkiye'de de aktif ama hangi kategorilerde çıkıyor onu tam bilemiyorum.
Konaklama/otel kategorisinde bugün sahiplik olarak denediğim, yiyecek içecek kategorisinde de test etme fırsatım oldu.

Mobil uygulama üzerinden aktifleştirilen bu opsiyonda, direk yine uygulama üzerinden size ulaşan kişiler ile özel görüşme/mesajlaşma imkanını bulunuyor.

Eğer GMB önem veriyorsanız mesajlaşma özelliğini kesinlikle ve kesinlikle kullanmaya başlamalısınız.

Yukarı