Android Durduruldu Hatası Çözümü

WebHaber

Kullanıcı
8 Mart 2020
7
0
İstanbul
#1
Android Durduruldu Hatası Çözümü
Android cihazlarda gerek cihaz gerekse uygulama bazlı bir takım sorunlar oluşmaktadır. Bu sorunların arasında bulunan ve gerçekten sinir bozucu bir hata olan “uygulama durduruldu hatası” çözümü net olarak belli değildir; ancak çeşitli yöntemler denenmektedir. Yazılımsal bir sorun olan android uygulama durduruldu hatası, birkaç yöntem ile kalıcı veya geçici olarak çözülmektedir. Android durduruldu hatası her uygulamada alınan bir hata değildir. Çoğu zaman Instagram gibi sosyal medya uygulamalarında bu hata meydana gelmektedir. Peki, Android uygulama durduruldu hatası çözümü nedir?

android-durduruldu-hatasi-cozumu.jpg

Uygulama Verilerini Silin
Menüden ayarlar kısmına, ardından uygulamalar bölümüne giriş yapın. Hata alınan uygulamayı bularak seçin. Burada depolama yazan bir yer sizi karşılayacaktır. İlk önce “verileri silin” sonra da “ön belleği temizle” kısımlarına tıklayın. Bu işlemi yaptıktan sonra telefonu kapatıp açın ve tekrar uygulamaya giriş yapmayı deneyin. Sorun devam ediyor ise uygulamayı silip tekrar kurmayı deneyebilirsiniz. Uygulamayı sildikten sonra telefonu kapatıp açın ve o şekilde tekrar kurun.
Telefonu Sıfırlayın
Telefonu sıfırlama yöntemi, android durduruldu hatası başta olmak üzere birçok hatayı çözüme kavuşturabiliyor. Ancak başta belirtmek gerekir ki eğer yedek almadı iseniz telefondaki rehber dahil her şey silinir. Bu yüzden rehberinizi sim kartınıza atın ve kartı çıkarın. Galeri, dosyaları da yedekleyin. Ayarlar – Sistem – Gelişmiş – Sıfırlama – Tüm Verileri Sil – Telefonu Sıfırla diyerek işlemi başlatabilirsiniz. Bunu yaparken telefonun şarjının dolu olmasına özen gösterin.