Anahtar Kelime Kullanımı

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
Anahtar Kelime Kullanımı
Google’ın algoritması her ay değişiyor ve güncellemeler geliyor. Bu güncellemelerden bazı siteler olumlu etkilense de olumsuz etkilenen birçok site mevcut. Sitenize girdiğiniz içerik yani makalelerde, anahtar kelime kullanımına özen göstermeniz ve sıralamalara oynamanız için biraz özen göstermeniz gerekmektedir. Anahtar kelime kullanımı için girdiğiniz makalenin konusu ve kelime sayısına, aynı zamanda aranma hacmine göre anahtar kelime seçmeniz gerekmektedir.

300 Kelimelik Makalelerde Anahtar Kelime Kullanımı
Yukarı söylediğimiz bilgilere göre eğer sitenize 300 kelimelik bir makale girdiyseniz, bu noktada anahtar kelime kullanımını 3’e veya 4’e ayırabilirsiniz. Özellikle ilk paragrafın başında 1. Anahtar Kelimenizi, ikinci paragrafın başında 2. Anahtar Kelimenizi ve üçüncü paragrafın başında son anahtar kelimenizi kullanabilirsiniz.
Aynı şekilde girdiğiniz makalelerin kelime sayısı ve anahtar kelimenizin aranma hacmine göre bir hesaplama yapabilirsiniz. Yani sonuç olarak 500 kelimelik bir makalede, iki anahtar kelimeyi 8’er defa kullanmanız ve bold olarak vurgulamanız size bir fayda sağlamayacaktır.

Örnek Anahtar Kelime Yoğunluğu
  • 300 Kelime – 3 Anahtar Kelime
  • 400 Kelime – 4 Anahtar Kelime
  • 500 Kelime – 5 veya 6 Anahtar Kelime
  • 1000 Kelime – 8 veya 9 Anahtar Kelime
Burada verilen örnek tablodan şunu çıkarabilirsiniz. Gireceğiniz makaleleri giriş, gelişme ve sonuç olarak 3’e ayırdığınızı düşünürsek, her paragrafta sağlam bir anahtar kelime seçebilirsiniz. Tabii illa böyle bir hesap yapmanıza da gerek yok. Eğer gireceğiniz içerikte anahtar kelime yoğunluğu çok olması gerekiyorsa, makalenizi sırasıyla 50 – 150 – 150 – 150 kelime sayısı olarak ayırabilir ve ‘gerekiyorsa’ paragraflarda ikişer defa anahtar kelime kullanabilirsiniz.