Ağda Kayıtlı Değil Hatası

WebHaber

Kullanıcı
8 Mart 2020
7
0
İstanbul
#1
Ağda Kayıtlı Değil Hatası
Akıllı telefonlarda ortaya çıkan bir takım yazılımsal sorunlar mevcuttur. Bu yazılımsal sorunlar, gelişen teknoloji ile birkaç basit yöntem sayesinde çözülebilmektedirler. Özellikle eski nesil Android cihazlarda ortaya çıkan ağda kayıtlı değil hatası, bir şebeke sorunudur. Bunun yanı sıra ağda kayıtlı değil hatasını almanızın bir nedeni de SIM kartınızdan kaynaklanabilir. Detaylıca bakacak olursak ağda kayıtlı değil hatası çözümü birkaç işlem sonrası halledilebilir. Ağda kayıtlı değil hatasını replika cihazla alıyorsanız, aşağıdaki çözüm yöntemleri işinize yaramayabilir.

agda-kayitli-degil-hatasi.jpg

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü
İlk yöntem olarak telefonu açarak ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir. Buradan sonra bağlantılar, diğer ağlar ve mobil ağlardan ağ operatörleri kısmına giriyoruz. Burada listelenen operatörlerden kullandığınız operatörü bularak tamam deyin ve ortalama 10 dakika kadar bekleyin.
Beklemenin ardından telefonu kapatarak yeniden açın. Ağda kayıtlı değil hatasının burada sonlanması gerekmektedir. Ancak gitmedi ise aşağıdaki diğer yöntemi deneyin.
Yöntem 2
Akıllı telefonlarda SIM kartı, iğne ile açılan slotlara yerleştirilmektedir. Burayı açarak SIM kartınızın olduğu yeri kontrol edin. Bir ihtimal ile kartınız yerinden kaymış ve tam oturmamış olabilir. Düzgünce yerleştirdikten sonra cihazı tekrar başlatın.
IMEI Kopyalanmış Olabilir
Telefonlar, kendilerine has bir IMEI numarası ile korunmaktadır. Bu numara, telefonun kimliğidir demek yanlış olmaz. Bir takım kişiler tarafından IMEI numaranız kopyalanmış ve bu sebepten dolayı cihaz devre dışı kalmış olabilir. *#06# yaparak IMEI numaranızı öğrenin ve e-Devlet sorgulaması üzerinden kontrol edin. Eğer kopyalanmış ise en yakın GSM operatörü ile görüşmeniz gerekmektedir.