Adsense Vergilendirme TÜRKİYE HK.

Deadpool

Kullanıcı
25 Eylül 2018
7
2
Antalya
#1
Bulunduğu yere bağlı olarak, işletmeniz için Vergiler veya Katma Değer Vergisi (KDV) geçerli olabilir. Ülkenizde geçerli olan vergiler bu makalede açıklanmaktadır..

Katma Değer Vergisi (KDV) ve Google Ads durumu

Hesabınıza Google Ireland Ltd. tarafından hizmet verilir ancak fatura adresiniz Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkedeyse Google sizden KDV ücreti alamaz.
KDV'yi ülkenizde kendiniz hesaplamanız gerekip gerekmediğini öğrenmek için yerel vergi kurumunuza danışın. Hesaplamanız gerekiyorsa, bu işlemi vergi danışmanınızın veya yerel vergi kurumunun yardımıyla gerçekleştirmelisiniz. Google size danışmanlık yapamaz.

KDV'yi kendi kendinize hesaplama

Google Ads maliyetleriniz üzerinden KDV tahsil edilmemişse, KDV'yi kendiniz hesaplamanız gerekiyor olabilir. Lütfen tavsiye almak için bulunduğunuz bölgedeki vergi dairesiyle iletişime geçin.

Aylık ekstreler

Temmuz 2018 itibarıyla, eski aylık faturaların yerini alan yeni aylık ekstreleri kullanıma sunduk. Bu ekstreler, daha önce faturalara eklenen tüm bilgileri içerir.
Güncellenmiş Google Ads aylık ekstreleri fatura değildir. Bu belgeler, üzerinde belirtilen dönem için faturalandırma etkinliğinin bir özetini temsil eder. Ekstreler hakkında daha fazla bilgi
Yeni aylık ekstrelerde vergi beyannamesiyle ilgili sorunuz olursa bulunduğunuz bölgede geçerli yasaları inceleyin veya tavsiye için vergi danışmanınıza başvurun.
 
Beğeni: Jysonn

Jysonn

Bişri
Kullanıcı
25 Eylül 2018
21
5
İstanbul
#3
Geriye dönük alıyorlar üstelik. Çok kişinin canı yanar bu işte ama hayırlısı bakalım.
Yani geriye dönük almaları çok saçma bence adam belki tüm parayı harcamıştır.
Bir anda gelip geriye dönük vergiyi almaları adamı çok fazla zarara uğratabilir.
 
Beğeni: Deadpool