Adsense reklamları yanıltıcı bir başlığın altına yerleştirme

A

Ahmet

Misafir
#1
En çok yapılan kurallar ihlallerinden biride reklamları yanıltıcı bir başlık altına yerleştirme. Yani bir çok site sahibi reklamların üstüne ''sponsor bağlantı'', ''sponsorlar'', ''sponsorlarımız'' vb.. gibi yanıltıcı etiketlemeler yapıyor. Google reklamların üstüne sadece ''Sponsorlu Bağlantılar'' veya ''Reklamlar'' yazılabilir. Bu iki başlık haricinde adsense reklamları üstüne hiç bir ibare yazılamaz. Bunları da yazmak istemezseniz boş bırakabilirsiniz. İhlal açıkça bu yazıda açıklanmış.


Reklamları yanıltıcı bir başlığın altına yerleştirme

Sitenize gelen ziyaretçilerin, herhangi bir şekilde yanlış yönlendirilmemesi ve içeriği Google Görüntülü reklamlarından kolayca ayırt edebilmesi önemlidir. Bu politika, reklamların, "kaynaklar" veya "faydalı bağlantılar" gibi yanıltıcı başlıkların altına yerleştirilmesini yasaklar. Yayıncılar, Google reklamlarını yalnızca "Reklamlar" ya da "Sponsorlu Bağlantılar" şeklinde etiketleyebilir.

Kabul edilemez uygulamalara örnekler


Ayrıca, bir site başlığı aşağıdaki gösterildiği gibi uygun olmayan bir reklam grubu olarak yorumlanabilir. Böyle bir konumda bulunan reklamlar, reklam yerine bağlantı veya listeleme sanılabileceği için, bu tür bir uygulama kabul edilemez. Bu durumla karşılaşmamak için sitenizi ve site düzenini dikkatli bir şekilde gözden geçirin.

Yayıncılar, kullanıcıları reklamları tıklamaya yönlendirecek bir dil kullanamaz. Aşağıda bu kullanıma dair bazı örnekler verilmiştir:
  • "Reklamları tıklamaktan çekinmeyin."
  • "Reklamları tıklayarak amacımıza katkıda bulunun."
  • "Bu sitenin yayına devam etmesine yardımcı olun. Sponsorlarımıza göz atın!"
  • "Yeni bir sunucuya ihtiyacımız var. Bizi destekleyin!"