Adsense reklamlara doğal olmayan bir şekilde dikkat çekme

A

Ahmet

Misafir
#1
Buradaki açıklamada birçok site sahibi için açıkça kurallar izah edilmiş. Ama genede kısa bir bilgi vermek istiyorum, çok daha anlaşılır olsun diye. Bazen sağ kısma, sidebar'a yani. 300x600, 300x250 veya 160x600 gibi reklamlar ekleniyor. Bu reklamlar kayan konumda gösterildi zaman politikaları ihlal etmiş oluyor. Ayrıca reklamları tıklaya teşvik edecek başlıkların, linklerin veya açıklamaların altına eklemekten kaçının.

Reklamlara doğal olmayan bir şekilde dikkat çekme

Yayıncıların, Google reklamlarına gereksiz veya doğal olmayan bir şekilde dikkat çekmelerine izin verilmez. Buna örnek olarak aşağıdakiler gösterilebilir:
  • kullanıcıların dikkatini reklama çeken göz alıcı animasyonlar
  • dikkati reklama yönelten oklar veya başka simgeler
Kabul edilemez uygulamalara örneklerKullanıcılarımıza güvenli ve olumlu bir deneyim sunmak amacıyla, kullanıcılar sayfada gezinirken masaüstünde reklamların "bağlantılı" veya "kayan" konumda görünmesine neden olacak uygulamalar kullanılmasına yönelik kısıtlamalar getiriyoruz. Google sabit reklamlarına mobil web'de izin veriyoruz, ancak yayıncılar tarafından oluşturulan mobil uygulamalara (ürünümüz için belirlediğimiz kalite korumaya ilişkin aynı ölçütleri sağlayacağından emin olamayacağımızdan) izin vermediğimizi lütfen unutmayın.