AdSense Mail Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
AdSense Mail Değiştirme Nasıl Yapılır?
Google AdSense, onaylanan web sitelerinde reklam göstererek site sahiplerine para kazandırmaya yarayan bir sistemdir. İşin detayına dikkat etmeyen kullanıcılar, site başında değil de kendi şahsi mail adreslerine AdSense hesabı alıyor ve satmak istediklerinde satamıyorlar. Pek, bu sorunu aşmak için AdSense Hesabı Mail Değiştirme nasıl yapılır?
  • Google AdSense Giriş Yap
  • Sol Menüde Hesap Bölümüne Gir
  • Erişim ve Yetkilendirmeye Tıkla
  • Kullanıcı Yönetimi
Şimdi yukarıda yazılan ve anlatılan aşamaları biraz açalım. AdSense mail adresi değiştirme işlemi için ilk olarak buraya tıklayarak AdSense hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüde Hesap bölümüne tıklıyoruz. Hesap bölümünün altında, Erişim ve Yetkilendirme adlı kısmı göreceksiniz. AdSense mail değiştirme işlemi yapacağımız kısım da burası olacak Buraya girdikten sonra menünün hemen altında Kullanıcı Yönetimi adlı kısım çıkacaktır.

Kullanıcı yönetimi alanına giril yaptığınız karşınızda Yönetici olarak görünen, şimdiki kullandığınız mail adresi çıkacaktır. Bu mail adresinin altında ise Davet Et butonu olan başka bir mail adresi girme yeri var. Bu kısma AdSense hesabınızda değiştireceğiniz yeni mail adresinizi yazın ve davet et butonuna tıklayın.

Davet gönderdiğiniz yeni mail adresinize girin ve posta kutunuza bakın. Burada AdSense tarafından gönderilen maili göreceksiniz. Orada verilen onay bağlantısına sağ tıklayıp Bağlantıyı Gizli Sekmede Aç deyin ve işlemi onaylayın. Bu işlemi yaptıktan sonra yeni mail adresiniz ile tekrar Kullanıcı Yönetimi alanına girin ve orada bulunan eski mail adresinizi kaldırın.

AdSense mail adresi değiştirme işlemi tam olarak bu kadar. Bu işlemleri yaparken herhangi bir hata yahut sorun ile karşılaştırsanız lütfen konu altına yorum yazın. Elimizden geldiğince yardımcı olacağız.